Vilistlaste ja karjääripäev

vilistlastepäev

II trimestri lõpus on meie koolil karjääripäeva raames saanud heaks traditsiooniks külastada linnas asuvaid ettevõtteid. Sellel aastal otsustasime tavapärast formaati muuta: keskenduda klassiti kindlale teemavaldkonnale ning kutsuda esinema ka kooli vilistlasi. Kokku toimus 15 erinevat loengut ja kohtumist nii silmast-silma kui ekraanide vahendusel vilistlaste või meie regioonis oluliste organisatsioonide esindajatega.

Esimeste klasside õpilased said neljapäeval, 10. märtsil teada, millega tegelevad oma koolis töötavad erinevate ametite esindajad. Käidi kooli arstikabinetis, saadi teada, millega tegelevad huvijuht, IT-spetsialist, haridustehnoloog, direktor, juhiabi, infojuht, majandusjuhataja, HEV-koordinaator ning õppejuht. Toredaks vahepalaks oli teatriskäik kooli aulasse, kus  3.b klass mängis etendust “Saabastega kass”.

Reedel, 11. märtsil oli 2.-9. klassi õpilastel kahe ainetunni ajal võimalus kuulata esinejaid nii lähedalt kui ka kaugemalt.

2. klassid (Teema: muusika):

• Veebikohtumine Hollandis õppiva vilstlasest muusiku Sandra Eowyn Karuga.
  • Külaskäik Võru Muusikakooli.

3. klassid (Teema: loomingulisus):

• Kohtumine pärimuse hoidja ja edasikandja, vabakutselise kultuuritöötaja, näitleja, jutuvestja ja ajaloo talletaja Silvi Jansonsiga.
  • Veebikohtumine vilistlasest muusiku, helilooja, etenduskunstniku, näitleja, kirjaniku ja luuletaja Vootele Ruusmaaga.

4. klassid (Teema: turvalisus):

• Kohtumine Häirekeskuse valvevahetuse juhi Helena Kästiga.
  • Kohtumine  vilistlase, Politsei- ja Piirivalveameti  vanemstaabiametniku Lauri Tammega.

5. klassid (Teema: riigikaitse):

• Veebikohtumine vilistlasest  Kaitseressursside ameti peadirektori  Marlen Piskunoviga
  • Kohtumine  Kaitseliidu Põlva maleva juhi major Kaido Kiviloga

6. klassid (Teema: meditsiin):

• Veebikohtumine Saksamaal elava vilistlase, Berliini Charité Meditsiiniülikooli neuroteaduste doktorikraadiga teadlase Cristina Krooniga.
  • Kohtumine Lõuna-Eesti Haigla töötajatega

7. klassid (Teema: metsandus):

• Veebikohtumine vilistlasest puidutöötlemise ja mööblitootmise kompetentsikeskuse Tsenter alustava ettevõtluse konsultandi Kaido Mäesaluga.
  • Veebikohtumine  Võru vallas Verijärvel asuva puidutööstuse Barrus juhi ja kohaliku elu edendaja  Andres Linnasaarega.

8. klassid (Teema: kutseõppe ja IT):

• Veebikohtumine Võrumaa Kutsehariduskeskuse direktori  Eveli Kuklasega.
  • Kohtumine  IT valdkonda tutvustava vilistlase,   Eesti-USA idufirmas Glia töötava Siim Halapuuga.
  • 8.b klass käis õppekäigul Tartus ning külastas TÜ keemialaborit ning Tartu Rakenduslikku Kolledžit.

9. klassid (Teema: gümnaasiumiharidus):

• Veebikohtumine Võru Gümnaasiumi direktori Karmo Kurvitsaga.

1. klasside lapsevanematele
22.06.2022
Tere tulemast Võru Kreutzwaldi Kooli! Kooliminek on lapse jaoks uue eluetapi algus. Algab teekond, mis võib olla ammuoodatud, huvitav, raske, kuid… Loe edasi
Sten Roosi muinasjutuvõistluse tulemused