ProgeTiigri tulevikutegijad ja Roboolümpia VKrK-s

Robo2020

Võru Kreutzwaldi Kooli hariduslikud robotid on sel sügisel päris aktiivses tegevuses olnud: lahendatud nii ProgeTiigri tulevikutegijate (toimus 27.09-19.11) ülesandeid kui Insplay Roboolümpia 2021 (toimus 7.10-28.11) missioone. Kõige populaarsemad ja õpilaste lemmikud on robotid BeeBot ja Ozobot. Robootikaringides (1. ja 2.-4. klass) osalejad naudivad ka WeDo 1 ja Milo programmeerimist WeDo 2-st.

ProgeTiigri Tulevikutegijaks saab meie koolist lugeda end ligi 280 õpilast, kes 12 õpetaja juhendamisel septembris-oktoobris-novembris BeeBoti, Ozoboti, Edisoni või Miloga tegutsesid ja neid liikuma programmeerisid. Samuti need, kes ProgeTiigri seadmeta programmeerimise ülesandeid (Tee samasugune, Joonista algoritmi järgi) lahendasid või Põgenemistuba "Robo ja Bobo lühikene mälu" läbisid. Aktiivsed klassid olid: 1.e, 2.a, 2.b, 2.c, 2.d, 4.a, 4.d, loomulikult robootikaringid: 1. kl ja 2.-4 kl ring ja mitmed HEV grupid. Juhendajad-õpetajad: Marju Sarapuu, Ülle Rumvolt, Eve Jurask, Ene Moppel, Riina Antson, Marika Pihus, Marju Purge, Pilvi Saarma, Sirje Künnapuu, Liia Toomas, Maia Mikk, Veera Olesk.

7. okt  - 28. nov toimunud Insplay Roboolümpial 2021 täitsid BeeBoti missiooni 2.D kl neli ja 1.A kl üks meeskond. Kolm meeskonda 2.D klassist tegid kaasa ka Ozoboti missiooni "Ozoboti maraton". Juhendajad õp Ene Moppel ja Valve Konksi. Võistlustööd on SIIN

Kuigi Insplay Roboolümpia auhindade loosimisel meil õnne ei olnud, siis ProgeTiigri tulevikutegijatele andis loosiõnn kaks Sphero RVR robotit ning ProgeTiigri põgenemistoa edukalt läbinud Kelly 5. kl sai peaauhinnaks roboti Ozobot Bit. Palju õnne Kellyle! Aitäh kõigile juhendajatele ja toredaid tunde koos robotitega!

Taasiseseisvunud Eesti: 30 aastat vabadust ja vastutust!
17.01.2022
Vabamu rändnäitus Võru Kreutzwaldi Koolis 17.-24.01.2022 Eesti 30. taasiseseisvumise aastapäevale pühendatud eesti-, vene- ja ingliskeelne ning… Loe edasi
Covid-19 kiirtestimine
06.01.2022