1.november on õpilastel iseseisva õppimise päev

Distants_11.03

Head lapsevanemad!

Meil kõigil on ühine eesmärk – hoida kool avatuna ja pakkuda õpilastele kontaktõpet, et tagada kvaliteetne haridus ning pöörata tähelepanu laste vaimsele tervisele. Selleks, et pidurdada koolikollete teket ning avastada nakatunud võimalikult ruttu, hakkab koolides toimuma alates 1. novembrist kolm korda nädalas õpilaste ja koolitöötajate kiirtestimine. 

Õpilaste testimine toimub kodudes, töötajate testimine koolis. Esimesel kahel nädalal testivad end kõik õpilased ja koolitöötajaid (sh vaktsineeritud ja läbipõdenud) kolm korda nädalas, edaspidine testimise korraldus vaadatakse sõltuvalt olukorrast üle.

Kuna kiirtestimiseks mõeldud testid jõuavad kooli nädalavahetusel, siis otsustasime koos Võru linnaga, et Kreutzwaldi ja Kesklinna koolides on esmaspäev iseseisva õppimise päev, mille jooksul õpilased saavad käia koolimajades oma testidel järel (alates kella 12-st) ning teha testid vanemate juhendamisel esmaspäevase päeva jooksul. Testide jagamise õpilastele korraldavad klassijuhatajad. 
 

Tavapärane kontaktõpe algab teisipäeval, 2.novembril. Palume kooli saata ainult terveid lapsi.
 

Jagatavate testide näol on tegemist hõlpsalt kasutatavate testidega, mida saab laps vanema juhendamisel ise teha. 

Samu sertifitseeritud SelfDiagnostics teste on kasutatud Austrias nii koolides kui kodudes õpilaste testimiseks. Tegemist on ninasõõrme eesosast võetava prooviga, mis on mugav ja ei põhjusta lapsele ebamugavust. Testitegemise õpetuse leiab videojuhisest. Kui selgub, et õpilase testitulemus on positiivne tuleb lapsevanemal perearsti kaudu broneerida aeg PCR-testile.  

Mida rohkem õppijaid suudame testida, seda suurem on tõenäosus viiruse kolded üles leida ja nakkusahelad katkestada. Ainult kõik ühiselt pingutades saame hoida koolid avatuna ka keerulistes viiruse leviku tingimustes.

 

Heale koostööle lootes, 

 

Taavi Karu

koolijuht

 


Viimased uudised

1. klasside lapsevanematele
22.06.2022
Tere tulemast Võru Kreutzwaldi Kooli! Kooliminek on lapse jaoks uue eluetapi algus. Algab teekond, mis võib olla ammuoodatud, huvitav, raske, kuid… Loe edasi
Sten Roosi muinasjutuvõistluse tulemused
06.06.2022
4. juunil selgusid 30. Sten Roosi muinasjutuvõistluse tulemused. Meie kooli õpilastest olid tunnustamisele kutsutud Saskia Kund, kes pälvis Leelo… Loe edasi
6. klassi saksa keele õppijad võistlesid omavahel
30.05.2022
20. mail toimus kuuendate klasside saksa keele õppijatele võistkondlik mäng Stationen. Varasematel aastatel oleme  mängu korraldanud maakondliku… Loe edasi