Erasmus+ KA201 Strategic Partnership For School Education "European Orchestra "

Võru Kreutzwaldi Kool osaleb rahvusvahelises muusikaprojektis  "European Orchestra "

Projekti periood 03.09.2018- 02.09.2020

Projektis osalevad organisatsioonid

Peapartner: Counsil for Prevention of Juvenile Delinquency- Makedoonia

Partnerid: Bakirkoy Ilce Milli Egitim Mudurlugu- Türgi

Katolicka spojena skola-Slovakkia

Nuestra Senora de la Victoria-Maristas- Hispaania

Sinergia Societa Cooperativa Sociale- Itaalia

Võru Kreutzwaldi Kool-Eesti

Projekti eesmärgid: Uute metoodikate väljatöötamine muusikahariduses, mille kaudu vähendada kiusamist, diskrimineerimist, suurendada erivajadustega õpilaste võimalust osaleda muusikaloome protsessis.

Projekti tulemusena valmib mitmekultuuriline muusikaharidusraamat, kus esitletakse partnerriikide rahvamuusikat ja pärimust. Luuakse kodulehekülg, mille kaudu edastatakse tegevusi ja tulemusi. Toimuvad partnerite kohtumised ning noortekohtumised, kus osalevad noored esitavad oma rahvamuusikat ning õpivad mängima ja laulma partnerriikide rahvalaule-ja muusikat. Projekti lõpuks sünnib „Euroopa orkester“.

Erivajadustega õpilased integreeritakse muusikalisesse teatrisse, koorisse ja orkestrisse. Õpilased saavad võimaluse õppida mängima uusi instrumente.

Projekti kodulehekülg: