Emakeelekuu

emakeelepäev

Sel õppeaastal toimuvad meie koolis emakeelepäeva tähistamiseks mitmed ettevõtmised.

Juba veebruaris osalesid meie õpilased Fr.R.Kreutzwaldi majamuuseumi korraldatud kirja kirjutamise võistlusel, mis oli pühendatud Lauluisa 218.sünniaastapäevale.

Toimub traditsiooniline 20-100 sõna töö kõikides klassides. Veatult kirjutanud õpilasi autasustatakse pidulikul emakeelepäeva aktusel aukirja ning väikese tervisliku kingitusega.

Osalesime ka Nukitsa konkursil, kus oli õpilastel võimalus valida 100 eesti lasteraamatu hulgast kõige meeldivam kirjanik ja raamatukunstnik ning anda talle oma hääl.

14.-16.märtsini toimub 1.-9.klassini „Ilusa käekirja konkurss“, kus saab oma kõige ilusama käekirjaga kirjutada K.J.Petersoni luuletuse „Kuu“ värsiridu. Tööd kaunistatakse vastavalt teemale. Valitakse välja klassi kõige kaunimad tööd, mis pannakse näitusele.

Lõpuklasside lapsed saavad näidata oma valmisolekut põhikooli lõpetamiseks emakeele proovieksamil.

Emakeelepäeval, 14.märtsil, kui tähistatakse K.J.Petersoni 221.sünniaastapäeva piduliku aktusega, räägivad õpetajad sellest päevast ja Petersoni elust ning loomingust.

Kingi koolile raamat
06.12.2022
Võru Kreutzwaldi koolipere tänab kõiki lahkeid ja hoolivaid kingitegijaid, kes raamatukogude aasta kampaanias meid märkasid. 34 uut raamatuaasta… Loe edasi
Ainetepäev