Emakeelekuu

emakeelepäev

Sel õppeaastal toimuvad meie koolis emakeelepäeva tähistamiseks mitmed ettevõtmised.

Juba veebruaris osalesid meie õpilased Fr.R.Kreutzwaldi majamuuseumi korraldatud kirja kirjutamise võistlusel, mis oli pühendatud Lauluisa 218.sünniaastapäevale.

Toimub traditsiooniline 20-100 sõna töö kõikides klassides. Veatult kirjutanud õpilasi autasustatakse pidulikul emakeelepäeva aktusel aukirja ning väikese tervisliku kingitusega.

Osalesime ka Nukitsa konkursil, kus oli õpilastel võimalus valida 100 eesti lasteraamatu hulgast kõige meeldivam kirjanik ja raamatukunstnik ning anda talle oma hääl.

14.-16.märtsini toimub 1.-9.klassini „Ilusa käekirja konkurss“, kus saab oma kõige ilusama käekirjaga kirjutada K.J.Petersoni luuletuse „Kuu“ värsiridu. Tööd kaunistatakse vastavalt teemale. Valitakse välja klassi kõige kaunimad tööd, mis pannakse näitusele.

Lõpuklasside lapsed saavad näidata oma valmisolekut põhikooli lõpetamiseks emakeele proovieksamil.

Emakeelepäeval, 14.märtsil, kui tähistatakse K.J.Petersoni 221.sünniaastapäeva piduliku aktusega, räägivad õpetajad sellest päevast ja Petersoni elust ning loomingust.


Viimased uudised

Külalislaenutaja raamatukogus
11.05.2022
Mai pani pausile raamatukogus toimunud kohtumised külalislaenutajatega. Igal neljapäeval tutvustas ja soovitas erinev külaline huvilistele oma… Loe edasi
Kirjanik koolimajas
29.03.2022
Lugemine on üks ütlemata vahva tegevus. Kui lugemine hästi selgeks saab võib see isegi meeldima hakata ja pakkuda palju rõõmu ja avastusi. Selle… Loe edasi
Saabastega kass
25.03.2022
8. märtsil esietendus kooli aulas 3.b klassi õpilaste esituses K. Sillamaa muusikaline lastelavastus C. Perrault´ muinasjutu “Saabastega kass”… Loe edasi