Rahvusvahelise koostööprojekti MELISSA tegevused 2020/21 õppeaastal

Rahvusvahelise koostööprojekti MELISSA tegevused 2020/21 õppeaastal

7. oktoobrist 2019 kuni 6. oktoobrini 2021 osaleb Võru Kreutzwaldi Kool Erasmus+ rahvusvahelise strateegilise koostöö raamistiku MELISSA projektis. Covid-19 situatsioonist lähtuvalt on projekti lõpptähtaega pikendatud ühe aasta võrra, seega lõpeb projekt 6.oktoobril 2022.aastal.

Projekti eesmärk on uurida mesilaste elu ja nende tähtsust keskkonna, ajaloolises ja kultuurilises kontekstis, käsitleda mesilaste teemat eri ainetundides ning arendada õpilaste loovust. Meie kooli kaks mesilasperet töötasid möödunud suvel nii usinasti, et iga 1. klassi õpilane sai 1.septembril pisikese purgikese mett. Sellel õppeaastal rahvusvahelisi õppimisüritusi ei toimunud. Tegutseti koolides kohapeal ning eTwinningu platvormil. Suurimaks ettevõtmiseks oli sügisel korraldatud rahvusvaheline fotokonkurss, milles osalesid 7.-9.klassi õpilased. Suur hulk konkursile esitatud fotosid leidsid kajastust rahvusvahelises meeteemalises kokaraamatus, millesse aitasid retsepte tõlkida 9.b klassi õpilased. Sügisel koostati ka ühine raamat esimesel rahvusvahelisel õppimisüritusel esitatud mesilaste teemalistest ettekannetest ja mesitaru mudelite kirjeldustest.

Sügisel õnnestus korraldada  projektigrupi külaskäik Rõugesse direktor Taavi Karu mesilasse. Direktor seisab hea ka meie kooli kahe mesitaru käekäigu eest. Õpilased tutvusid mesinduseks vajalike tarvikutega ning said ka ise turvaliselt kaitsekostüümidesse riietatult mesitarudes toimuvat tegevust jälgida.

Projektis osalevad õpetajad on kohtunud video vahendusel ning arutlenud projekti käekäigu üle. Viimasel kohtumisel lepiti kokku, et sügisel korraldab meie kool viruaalse õppimisürituse, milles osaleb viis kooli Euroopa riikidest: Ühendkuningriigist Šotimaalt, Kreekast, Itaaliast, Portugalist ja Võru Kreutzwaldi Kool Eestist. Kuna rahvusvahelisi õppimisüritusi pole saanud korraldada, siis oleme kaasanud õpilased kirjasõprade programmi, sest projekti üheks eesmärgiks  on õpilaste inglise keele oskuse parandamine. Loodame, et need 5. ja 6. klassi õpilased, kes kevadel kirjade saatmist alustasid, saavad seda sügisel jätkata.

Suur-suur tänu kõigile 9.b klassi õpilastele, kes on kahe aasta jooksul läbi teinud kõik projekti tegevused! Teiega on olnud meeldiv ja rikastav koos töötada!

Foto: Taavi Karu

Viimased uudised

Töökuulutus

Võru Kreutzwaldi Kool Otsib uueks õppeaastaks: vene keele õpetajat; muusikaõpetajat; eesti keele ja kirjanduse õpetajat (osaline koormus); klassiõpetajat (ajutiselt äraoleva...

KiVa õpilasküsitlus 15.04-17.05

Head lapsevanemad! Peagi on algamas igakevadine KiVa õpilasküsitlus. Õpilasküsitlus on avatud 15. aprillist 17. maini 2024. Vastama on oodatud kõik 1.-9. klassi...

Uuel nädalal taastub tavapärane õppetöö

Tere, Järgmisel nädalal (alates 29. jaanuarist) toimub Kreutzwaldi koolis tavapärane õppetöö.Meie kooli õpetajad uuel nädalal ei streigi ja tunnid toimuvad kõikides klassides...