Nurruv VAT kass

Nurruv VAT kass

Tekst: Võrumaa Teataja

Robotivõistlus First Lego League (FLL) on programm, mis on mõeldud õpilastele vanuses 9-16 ning mille eesmärk on teaduse ja tehnoloogia populariseerimine, lastele vajalike teadmiste ja oskuste andmine. Meeskonnad koosnevad kuni kümnest liikmest ja vähemalt ühest juhendajast. Meeskonnad võivad olla seotud mõne klubilise tegevuse või organisatsiooniga, kuid võivad olla ka lihtsalt sõpruskonnad, kes soovivad koos midagi vahvat teha. Robotivõistluse jaoks on meeskondadel vaja ehitada ja programmeerida autonoomne Lego Mindstormsi robot. Robotivõistluse eesmärgiks on lahendada kahe ja poole minuti jooksul ülesandeid ja koguda võimalikult palju punkte. FLLi 2016. aasta ülesanne on uurida inimeste ja loomade vahelist koostööd. First Lego League toimub üle maailma ja selle hooajal võtab osa üle 30 000 meeskonna. 

11. ja 12. märtsil toimus Eesti Rahva Muuseumis FLLi “Loomadest liitlased” hooaja finaalvõistlus, kus osales 42 meeskonda. Meeskondi oli Eestist, Lätist, Moldovast ja Itaaliast.

Võru Kreutzwaldi Kooli robootikaringi võistkond „VKrK robootikud“ osales esimest korda FLL finaalvõistlusel ja tegi seda edukalt. Robotimängus saavutati väärikas 10. koht ning projektiidee „Nurruv VAT kass“ äratas nii hindajate kui külaliste tähelepanu. Meeskonda kuulusid Karl Jakop Pintmann 7.b kl, Rogert Hollo 5.a kl, Karl Reha 4.b kl, Richard Zeno 4.a kl ja fännina Uku Udras 3.a kl

Viimased uudised

9. klasside lõpuaktus

Võru Kreutzwaldi Kooli lõpuaktus toimub 20. juunil 2024 algusega 15.00 Võru Kandle aias.