Head uut õppeaastat!

Ainetepäev

Head Kreutzwaldi kooli õpilased, õpetajad, lapsevanemad, külalised

VKrK direktor Taavi Karu

 

Mul on hea meel tervitada teid esimese koolipäeva puhul siin Kreutzwaldi pargis. Meie kool kannab Kreutzwaldi nime ja minu meelest on see väga äge! Kreutzwald oli mees, kes elas oma elu uudishimulikult ja mitmekesiselt. Ta väärtustas olnut, kuid sellesse kinni jäämata oli teerajajaks paljudes tegevustes. Samad põhimõtted ja väärtused on olulised ka praegu. Me peame teadma, kust me tuleme ja kus on meie juured, kuid tervitama julgelt tänast ning ette võtma uusi ja huvitavaid väljakutseid. Olge uudishimulikud! Võtke osa paljudest tegevustest ja leidke need, mida tehes te end hästi tunnete!

 

Täna on esimene koolipäev 81-le meie kooli lapsele. 

Mäletan enda esimesest koolipäevast, kuidas ma oma hea sõbra ja pinginaabri Ristoga seisin enne aktust kooli koridoris ja polnud nõus, et lõpuklassi tüdruk meid saali viiks. Ütlesime talle, et oskame sinna ise minna! Me ei tulnud selle pealegi, et see on midagi enamat kui esimese klassi lastele teejuhiks olemine! 

 

Head esimesse klassi minejad! Ka täna juhatavad lõpuklasside õpilased teid rongkäigus meie koolimajja. Nemad ulatavad käe täna, ent koolipere toetus on teiega kogu te kooliteel.  

Saage sõpradeks ja mängige palju oma klassikaaslastega! Te kasvate nendega koos üheksa aastat. Nii pikalt ei ole te pärast põhikooli kellegagi päevast päeva koos!  Või kui väga veab, siis – minul juhtus nii, et läksin esimesse klassi oma tulevase naisega, kellega oleme nüüdseks koos elanud üle 20 aasta 🙂  

 

Head lõpuklasside õpilased! Kasutage seda viimast aastat koolis selleks, et suurendada enda KOOS TÖÖTAMISE OSKUST. Kui te teate oma tugevusi ja võimeid ning oskate neid kasutada, siis olete oodatud meeskonnaliige igal pool. 

Kui te olete valmis panustama teiste või ühise eesmärgi heaks, siis ollakse ka teile toeks. Vähem konkureerimist, rohkem koostööd!

 

Head vanemad. Ainult koos teiega saame me pakkuda lastele parimat paika kasvamiseks. Ettepanekud, kuidas lastel oleks põnevam õppida ning tagasiside koolis tehtava osas on alati oodatud. Meie ootame teilt lastele KODU TUGE. Küsige ja tundke huvi, mida laps koolis uut avastas või teada sai.

 

Head õpetajad. Meie väljakutse on juhendada lapsi nende kooliteel, et neist kasvaks iseseisvad ja hakkama saavad inimesed. Seda saame teha hästi siis, kui me ise koos lastega kasvades ka neilt õpime.  

 

Alanud kooliaasta toob endaga kaasa mitu muudatust. Kooli kõrval sai valmis võimlemislinnak koos korvpalliplatsiga. Need pakuvad tegevust nii vahetundide ajal kui ka pärast kooli. 

 

Lisaks muutub söögivahetundide korraldus. Me hakkame sööma kahel vahetunnil, et lõunasöök toimuks ikka lõunasel ajal. Uuendustega harjumine võtab veidi aega. Oleme mõistvad ja hoolivad, nii on meil kõigil hea olla.  

 

Me kõik koos oleme üks koolipere. Pere, mis toimib ainult siis, kui märkame teisi enda ümber, tunneme huvi, kuidas neil läheb. Kui märkame, et kellelgi ei ole hea olla, tal on mure või ta tunneb end üksi, siis oleme talle toeks. Sama oluline on küsida abi, kui me ise tuge vajame. Ära karda seda teha! Kui sa ei tea, kust abi otsida, siis tule minu juurde, koos leiame lahenduse. 

 

Ma soovin meile kõigile sellist kooliaastat, kus me igal hommikul tuleme hea meelega kooli ja õhtul läheme hea meelega koju tagasi! 

 

Head kooliaasta algust, Kreutzwaldi kooli pere!

Viimased uudised

9. klasside lõpuaktus

Võru Kreutzwaldi Kooli lõpuaktus toimub 20. juunil 2024 algusega 15.00 Võru Kandle aias.