Foto- ja videotöötluse koolitus Firenzes

Õpetaja Ene Moppel
Blogi: https://enevkrk.blogspot.com.ee

Minul õnnestus ERASMUS+ projekti raames käia Itaalias täiendamas oma foto-ja videotöötlemisoskuseid. Kursus, mille täpne pealkiri oli  „Photo & Video Making in our Classroom: Creating and Adapting Visual Resources“, toimus Firenzes 7. – 12. augustil ja viidi läbi EUROPASS Teacher Academy’s. Samal ajal toimus seal mitu erinevat  kursust, seega oli maja rahvast täis.

Koolitajaks oli Lorenzo Gaspari, kes on küll itaallane, aga elab praegu Dublinis.
Kokku oli koolitatavaid 11. Kuus bulgaarlannat, kaks poolatari, kaks hispaanlannat (nemad ei ole ühest koolist) ja üks eestlanna – mina. Pooled kursuslastest olid inglise keele õpetajad, kuid oli ka algklasside ja IT õpetajaid.

Kursuse eesmärgiks oli tutvustada erinevaid vabavaralisi foto- ja videotöötluse programme, erinevaid õpetamismetoodikaid, kuidas kasutada foto- ja videotöötlust ainetundides. Esimesel koolituspäeval pidid kõik kursuslased tutvustama ennast, oma kooli ja oma maa koolisüsteemi. Oli väga huvitav. Järgmisel päeval tutvustati pildistamise ja fototöötluse põhitõdesid, õppisime tundma Youtube’i keskkonda. Koolituspäevadel tutvustati, kuidas kirjutada stsenaariumit, vabavaralisi videotöötlus-programmi OBS ja Da Vinci Resolve, tegime ise rühmatööna video.

Kuna Firenze on kuulus ajaloo-, kunsti- ja arhitektuurimälestiste poolest, korraldati meile peale koolituspäeva kaks linnaekskursiooni ja terve laupäeva kestnud ekskursioon Toscana maakonda.

See nädal Firenzes oli minu jaoks väga huvitav ja põnev. Sain juurde video tegemise ja fototöötluse teadmisi, julgust inglise keeles rääkida, palju infot Itaalia kohta ja uusi sõpru.