7. klassi eTwinningu virtuaalne kohtumine prantsuse ja ukraina õpilastega

Teisipäeval, 28.mail inglise keele tunni ajal toimus Marju Purge 7. kl. temporühmal virtuaalne kohtumine rahvusvahelise eTwinningu projekti “Time to Travel” raames. See oli kolmas virtuaalne kohtumine sellel kevadel  ja oli planeeritud kolme osaleva riigi – Prantsusmaa, Ukraina ja Eesti – õpilaste vahel.

Paraku juhtus nii, et ukraina õpilased Tšerkassõ Kolleegiumist (Dnepril asuva Krementšuki veehoidla paremal kaldal) ei saanud kahjuks õhuhäire tõttu seekord osaleda ja kohtumine toimus prantsuse (Collège Saint-Clément) ja meie kooli õpilaste vahel. Õnneks oleme ukrainlastega kohtunud kahel varasemal korral.

Kõigepealt esinesid  õpilased oma koolide tutvustamiseks esitlustega. Meie kooli esitluse tegid Kertu ja Gemma. Saime teada, et  Collège Saint-Clément asub Prantsusmaa edelaosas looduskaunis paigas. Koolimaja asub lossis ning tegemist on erainternaatkooliga, kus õpilased ka ööbivad ning lähevad koju vaid nädalavahetusteks.

Ülesandeks oli ka kaasa võtta midagi tüüpilist oma riigile – kas toitu või rahvuslikke sümboleid. Meie võtsime kiluleivad ja kohukesed ning prantslased pidid ära arvama, millest meie toidud valmistatud on. Prantslased esitlesid salaamit.

Prantsuse kooli õpilased olid veidi aega tagasi teinud reisi Itaaliasse ning saime kuulda päris reisimuljeid. Pidime väga tähelepanelikult ja hoolega kuulama, et kõigest aru saada.

Projektis oleme osalenud alates septembrikuust ja selles osalevad õpilased 12 riigist: Ukrainast, Türgist, Prantsusmaalt, Hispaaniast (Katalooniast), Horvaatiast, Portugalist, Itaaliast, Bulgaariast, Tšehhist, Lätist, Poolast ja Eestist. Ukraina õpetaja Svitlana Lenarska oli projekti algatajaks. Projektitöö käigus loodi reisibüroo ning uuriti infot erinevate riikide ning linnade kohta. Külastasime inglise keele tunni ajal ka oma Võru linna reisibürood “ABZ Reisid”.

Projektitöö käigus on arenenud õpilaste võõrkeele, tehnoloogia, digi- ja koostööoskused.

cof

9. klasside lõpuaktus

Võru Kreutzwaldi Kooli lõpuaktus toimub 20. juunil 2024 algusega 15.00 Võru Kandle aias.