Lõppes lugemisprojekt “Meie Väike Raamatukogu”

lugemisprojekt

Autorid õpetajad  Marju Sarapuu ja Liia Toomas

Septembrikuus tuli kirjastuselt “Päike ja Pilv” kutse osaleda rahvusvahelises lugemisprojektis  “Meie Väike Raamatukogu”. Meie koolist ühinesid projektiga 2.b ja 2.c klassi õpilased. Eestist osales 4000 last 98 kooli 200 klassist. Projektis osalesid veel koolid, raamatukogud ja kirjastused Lätist, Poolast ja Sloveeniast.

Õppeaasta alguses sai iga klass 6 raamatut: Hilli Rand „Lumivalge ja süsimust” (Eesti), Mārtiņš Zutis „Ärajäänud avastus” (Läti), Przemysław Wechterowicz „Kallista mind!” ning „Muna või kana?” (Poola), Majda Koren „Keeda mulle üks muinasjutt!” (Sloveenia) ja Peter Svetina „Võlusõrmus” (Sloveenia). Iga laps sai  temaatilise töövihiku.

Õppeaasta jooksul lugesid 2.klassi lapsed läbi kõik 6 raamatut.

Lugemisega tegeleti eesti keele tundides. Põnevaid tegevusi jätkus ka teistesse ainetundidesse. Kunsti-ja tööõpetuses tehti erinevaid  loovtöid. Lapsed said loetu põhjal arutleda ja fantaseerida.  Loodusõpetuse tundides uuriti ja avastati oataime. Iga raamatu lugemise järel täideti tegelusvihiku ülesandeid. Palju elevust pakkusid lõbusad mängud, mida sai klassis või õues mängida.

5. mail oli koolis külaliseks raamatu “ Võlusõrmus” autor,  sloveenia kirjanik Peter  Svetina. Ta tutvustas slaididelt oma koduriiki Sloveeniat ja selle pealinna Ljubljanat ning  rääkis  kirjanikutööst ja -elust. Giid Katrin Reinmaa vahendusel said lapsed esitada küsimusi ja vestelda kirjanikuga.

Maikuu lõpus tehti klassides  projektist kokkuvõtteid. Loetud raamatud äratasid lastes lugemishuvi, pakkusid rõõmu ja huvitavaid tegevusi. Väärtuslikke  mõtteid  saadi  sõprusest, headusest, hoolivusest  ja üksteisega suhtlemisest.

Projekti kaasrahastas Euroopa Liidu programm „Loov Euroopa” ja toetas ka Eesti Lastekirjanduse Keskus.

Projekti tegevustega saab lähemalt tutvuda 2.b ja 2.c klassi veebitahvlitel:

Minikäsipalli võistluste esikoht tuli Võrru
09.12.2019
Miniliiga võistlussarja noormeeste hooaja teine etapp toimus pühapäeval 01.12.19 Arukülas, Aruküla spordihoones.  Võistlustel osalesid 2009. a.,  … Loe edasi
Väga headele hinnetele õppijad
09.12.2019
Üksnes väga heade hinnetega lõpetasid I trimestri 2019/2020 järgmised õpilased: 2.a klass: Eliis Erik, Sofi Ivanka Ivan, Mirell Kamber, Mirjam… Loe edasi
3.b klass käis päkapikkude treeninglaagris
03.12.2019
3.b klass käis päkapikkude treeninglaagris heategevuskeskuses Saagu Parem. Lastega oli kohtuma tulnud piloot, kes jutustas põnevalt oma tööst ja… Loe edasi