Palju tänu, lauluisa!

Selgunud on FR. R. Kreutzwaldi 220. sünniaastapäeva puhul korraldatud tänupostkaartide konkursi tulemused. Osalejaid oli ligi 100, osa töödest olid valminud koostööna, mõni õpilane esitas kaks tööd. Postkaartide puhul vaadati nii sisu kui kujundust, aga kõige õiglasem tundus jätta seekord kohad määramata – esile tõsteti paremad tööd.

Kõige nooremad osalejad olid Türi Põhikooli 5. klassi õpilased. Kõik lapsed olid tublid ja tööd kiiduväärt.

Kõige rohkem osalejaid oli 7. klasside õpilaste hulgas, kokku 49. Sisu poolest tõsteti esile Cesime Jasmin Yavuz ja Laureen Kaver (VKrK), Evelina R. Roosimaa ja Ardo Heiberg (Tallinna Reaalkool) ning Aliine-Gea Vares, Emma Teele Oole ja Karin Tintera (Tartu Hansa Kool). Kujunduse poolest tõsteti esile Lisete Ilves, Stella Margaret Vislapuu ja Kertu Loviisa Hummal (VKrK), Sander Tapner ja Edith Oberle (Tallinna Reaalkool). Kreutzwaldi muuseumi eripreemia sai Kärt-Getter Rest (VKrK) ja Võru Instituut tunnustas võrukeelset postkaarti, mille autor on Gemma Aleksandra Ratas (VKrK).

8. klasside sisukamate tööde autorid olid Helir Hoop, Robin Vasiljev ja Ralf Veri. Kujunduse eest olid kiiduväärt Krisse Kangro ja Mia Kleinson (VKrK).

9. klasside õpilastest olid sõnaosavamad Saverna Põhikooli õpilased ning Nora Lehto, Elo Pällin ja Emma Vlassov (Tartu ProTERA), head kujundajad olid Anita Grace Pedask (VKrK) ning Sebastian Org ja Aaron Mattias Pani (Tartu ProTERA).

Suur aitäh kõigile õpetajatele, kes suunasid õpilasi mõtlema Kreutzwaldi osale eesti kultuuriloos. Kõik tööd jäävad muuseumi arhiivi, paremaid saab näha muuseumis Kreutzwaldi mälestuspäeval, 14. detsembril.