Õnnestunud reisikirjakonkurss 2023

Õnnestunud reisikirjakonkurss 2023

Vabariigi 105. sünnipäeval lõppes Fr. R. Kreutzwaldi muuseumi ja Võru Kreutzwaldi Kooli poolt korraldatud üleriigiline reisikirjakonkurss. Konkursile saabus töid Tallinnast, Tartust, Harjumaalt, Hiiumaalt, Järvamaalt, Põlvamaalt ja Võru Kreutzwaldi Koolist.

Konkursi eesmärgiks oli soov suunata noori Kreutzwaldi loomingut avastama ja tänapäevaga seostama, arendades nii õpilaste fantaasiat ja oskust luua sidusaid tekste.

Meelisteemaks kujunes kirjutajatel “Reis põhjakotka seljas”, kus kotkas viis rännumeest väga erinevatesse Eestimaa paikadesse, aga ka kaugemale, isegi sõjaretkele. Üks õpilane kirjutas luulevormis , miks ta ei saa kirjutada reisikirja. Põhjus igati päevakohane – kogu vaba raha annetab Ukraina toetuseks. Hiiumaa noormees küsib Kalevipojalt, kuidas selle Pihkvaga on ja kas Pihkvamaal ikka kvaliteetset lauamaterjali jagub – tal oleks vaja Murkale uut kuuti ehitama hakata.

Parimate reisikirjade autoritena jäid žüriile silma järgmised õpilased:

 

5. klasside arvestuses

Eliis Erik – I koht Võru Kreutzwaldi Kool

Paul-Jonathan Sissas – II koht Võru Kreutzwaldi Kool

Isabel Siilbaum – III-IV koht Võru Kreutzwaldi Kool

Karola Siilbaum – III-IV koht Võru Kreutzwaldi Kool

 

6. klasside arvestuses

Kertu Loviisa Hummal – I koht Võru Kreutzwaldi Kool

Rasmus Vaikmets – II koht Võru Kreutzwaldi Kool

Mariete Saara Ott – III-IV koht Tartu Hansa Kool

Kärt-Getter Rest – III-IV koht Võru Kreutzwaldi Kool

 

7. klasside arvestuses

Robin Vasiljev – I koht Võru Kreutzwaldi Kool

Lisanna Henning – II koht Võru Kreutzwaldi Kool

Joonatan Kirschbaum – III koht Võru Kreutzwaldi Kool

 

8. klasside arvestuses

Laur Allas – I koht Võru Kreutzwaldi Kool

Rico Klaanberg – II koht Võru Kreutzwaldi Kool

Sarah Elenor Siemer – III-IV koht Aruküla Põhikool

Loreen Kääpakaust – III-IV koht Võru Kreutzwaldi Kool

 

9. klasside arvestuses

Kirke Kaarna – I koht Rosma Johannese kool

Iris Maria Kass – II koht Türi Põhikool

Elise Zinovjev – III koht Türi Põhikool

 

Gümnaasiumiõpilaste töödest märgiti žürii poolt parimateks Hiiumaa

Gümnaasiumi õpilaste Agnes Katariina Seliranna, Viktooria Vesingu ja Markus Kivi reisikaardid 12. klassist ning 11. klassist Lill Kagadze, Berit Tikenbergi ja Andro Suusteri tööd.

Hiiumaa Gümnaasiumi eesti keele õpetaja Tiiu Heldema kirjutab: “Lustisime selle mõttega, et saata talle tervitusi maailma eri paikadest. See oli vahelduseks tore töö ja sai ka “Kalevipopega” meelde tuletatud. “

Türi Põhikooli õpetaja Anneli Talviste kirjutab: “Külastasime suvel Teie suurepärast muuseumi ja meenutame siiani seda käiku tänutundega. Saime üliinspireeriva kogemuse, justkui oleks jutu- ja lauluisa kohe tagasi tulemas…. Kui 9. klass luges nüüd “Kalevipoega”, julgesin õpilastele välja pakkuda reisikirja konkursist osavõtu ning juba tunnis asusid kõik kribama. Aitäh, et nii põnevaid võimalusi pakute!”

Žürii on tänulik õpetajatele, kes suunasid õpilasi konkursil osalema ning õpilastele, kes lustisid oma mõtterännakutes ja kelle tööd pakkusid lugejaile-hindajailegi elamust.

Aitäh kõigile osavõtjaile!
Žürii nimel Helena Linnamäe

 

Viimased uudised

Töökuulutus

Võru Kreutzwaldi Kool Otsib uueks õppeaastaks: vene keele õpetajat; muusikaõpetajat; eesti keele ja kirjanduse õpetajat (osaline koormus); klassiõpetajat (ajutiselt äraoleva...

KiVa õpilasküsitlus 15.04-17.05

Head lapsevanemad! Peagi on algamas igakevadine KiVa õpilasküsitlus. Õpilasküsitlus on avatud 15. aprillist 17. maini 2024. Vastama on oodatud kõik 1.-9. klassi...

Uuel nädalal taastub tavapärane õppetöö

Tere, Järgmisel nädalal (alates 29. jaanuarist) toimub Kreutzwaldi koolis tavapärane õppetöö.Meie kooli õpetajad uuel nädalal ei streigi ja tunnid toimuvad kõikides klassides...