Kreutzwaldi Kooli 5.b tuli luulefestivali laureaadiks

Kreutzwaldi Kooli 5.b tuli luulefestivali laureaadiks

Autor Eha Tammo (artikkel ilmub veebruarikuu Võru Linna lehes).

Käesoleva aasta13.-14. jaanuaril toimusid Jõgeval järjekordsed  Betti Alverile pühendatud luulepäevad „Tuulelapsed“. Mida   see ettevõtmine endast kujutab?

„Tuulelapsed“ on põhikoolidele mõeldud luuleteatrite festival, mis on  välja kasvanud kogu vabariigis tuntud gümnaasiuminoorte luulefestivalist “Tähetund”. „Tähetundi“  korraldatakse alates 1993. aastast, festival „Tuulelapsed“ aga pärineb aastast 2006, mil leiti, et juba üsna suureks kasvanud ja täies elujõus luulepuul võiks olla üks lisaõieke.

Sel aastal oli „Tuulelaste“ teemaks „Elu on täis kummalisi asju – mis on mängult ja mis on päris…?!“. Osalema oodati õpilasi kuni 15-minutiliste  etteastetega, mis põhinevad Heljo Männi ja/või Henno Käo luulel. Meie kooli esindas 5.b klass õp Kaider Vardja lavastatud kavaga „Vaataks ringi kodu ligi“, mille teksti on Henno Käo loomingu põhjal kokku seadnud õp Raili Leesalu. Meie kava ja ettekanne oli žürii  hinnangul terviklik ja ühtne, esitusviis tempokas, õpilased tunnetasid teksti ja üksteist, arvestasid kaasesinejaga ning olid rõõmsameelsed ja avatud.    Žüriid (Jaak Allik, Leelo Tungal, Rain Mikser, Märt Treier, Reigo Tamm jt) üllatas ka see, et tegemist pole sõnakunstiringi ega luuleteatriga,  kes on ikkagi saanud pisut (või paljugi) põhjalikuma ettevalmistuse, vaid lihtsalt ühe klassi õpilastega. Esile tõsteti ka 5.b musikaalsust ning õp Erja Aropi head maitset laulutekstide valikul, õpilaste pillimänguoskust, mille eest täname Võru Muusikakooli õpetajaid. Suurepäraseks hinnati ka kavaleht, mille kujundas õp Aire Perk. Kõike seda arvesse võttes tunnistati 5. laureaadiks, st peeti meid vääriliseks kuuluma kuue parima hulka. Auhinnaks saime suure karu. Igast trupist anti näitlejapreemia, väike karu, ühele esinejale, kes millegi poolest eriliselt silma paistis. Meilt sai selle  Nora Peri väga ilusa laulmise eest.

Ühtekokku osales kakskümmend viis väga säravat ja omanäolist truppi, peamiselt Põhja-Eestist ja muidugi Jõgeva koolist, kes  on selle festivali ellukutsuja ning korraldaja.

„Tuulelaste“ kavale on  motoks valitud  Betti Alveri luuleread:

„Mu südames on tuld ja tuld

Ja tulevalgust otsatult!

Ma tunnen tuld, ma tunnen tuld!

Üks tulekübe on mu põu,

Üks kübe, mida kiigutab

Hell ema –

Inimlikkus!“

Täname  kõiki, kes  ühisesse loomingusse oma osa andsid, eelkõige 5.b klassi õpilasi ja nende toetavaid peresid, aga ka klassijuhataja Jelena Kesselmanni, kes kannatlikult jälgis, „kuidas väikesed tõrud sirgunud on suureks puuks“.  Ja veel kord Betti Alverile  toetudes –  ainult niimoodi, sisemise tule ja inimlikkuse koostöös, saavadki sündida rõõmu- ja rahuloluhetked.

Viimased uudised

Töökuulutus

Võru Kreutzwaldi Kool Otsib uueks õppeaastaks: vene keele õpetajat; muusikaõpetajat; eesti keele ja kirjanduse õpetajat (osaline koormus); klassiõpetajat (ajutiselt äraoleva...

KiVa õpilasküsitlus 15.04-17.05

Head lapsevanemad! Peagi on algamas igakevadine KiVa õpilasküsitlus. Õpilasküsitlus on avatud 15. aprillist 17. maini 2024. Vastama on oodatud kõik 1.-9. klassi...

Uuel nädalal taastub tavapärane õppetöö

Tere, Järgmisel nädalal (alates 29. jaanuarist) toimub Kreutzwaldi koolis tavapärane õppetöö.Meie kooli õpetajad uuel nädalal ei streigi ja tunnid toimuvad kõikides klassides...