Itaalia õpetajad meie kooli külastamas

Itaalia õpetajad meie kooli külastamas

15. – 18. mail külastasid Võru Kreutzwaldi Kooli projekti  ”Enhancement of digital skills of #PNSD students” raames 5 õpetajat ja üks direktor Itaaliast. 

Tegemist on Itaalia rahvusliku projektiga, milles meie kool on ainsaks rahvusvaheliseks partneriks. Projekti teemaks on nii õpilaste kui ka õpetajate digioskuste arendamine. 

Meie koolist osalevad projektis 2.d klassi õpilased õpetaja Ene Moppeli ja 7.b klassi õpilased inglise keele õpetaja Marju Purge juhendamisel.

Külastuse eesmärgiks oli tutvuda meie kooli robootika võimalustega ning läbi viia tegevuskavas viimane üritus õpetajatele “Tinkering workshop”, mis tähendab meisterdamist robootika jaoks. Projekti lõpuks valmib suur mäng, kus nii nooremad kui ka vanemad õpilased saavad anda oma osa ning lõpuks ka mängida koos.

Külalised olid vaimustuses meie kooli tehnoloogia ja käsitöö ruumide sisustusest, samuti mitmekülgsest robootikaga tegelemise võimalusest. Itaalia õpetajaid üllatas, et meie õpilased töötavad tundides nii vaikselt ja usinalt kaasa. Võrdlesime Itaalia ja Eesti haridussüsteeme ning vahetasime ka võõrkeeleõppe kogemusi.

Lisaks robootika meisterdamise töötoale, mis toimus “Nutivõluris”, olid kolm päeva täis erinevaid tegevusi, mille hulka kuulusid ka kooli, linna ja maakonna looduskaunite kohtade tutvustamine. Oli taas üks värskendav ja rikastav kogemus.

 

Viimased uudised

9. klasside lõpuaktus

Võru Kreutzwaldi Kooli lõpuaktus toimub 20. juunil 2024 algusega 15.00 Võru Kandle aias.