Eesti astus laste liikumisvõimaluste edendamisel suure sammu edasi

Eesti astus laste liikumisvõimaluste edendamisel suure sammu edasi

Tekst: Tartu Ülikooli liikumislabor

Eelmisel nädalal toimus Paides IX Eesti Spordi Kongress, mida korraldas Eesti Olümpiakomitee ja mis oli läbinisti pühendatud laste ja noorte liikumis- ja sportimisharjumustele. Kongressil esitati laste liikumisharrastuste visioon:

“ . , ̃ ̈ ̈ ̈ .”

Kõik paneelarutelud keskendusid sellele, kuidas visiooni saavutada – milline roll võiks olla koolil, liikumisõpetusel, KOVil, treeneritel. Eraldi teemana tõstatati EOK poolt ettepanek tuua kooli kohustuslikud treeningtunnid.

Pikast ja põnevast päevast jäi kõlama sõnum, et visiooni teostamiseks on eelkõige vaja tervislikku arengukeskkonda, mis oleks lastele igapäevaselt kättesaadav – nii koolis, spordiklubides kui avalikus ruumis. Ka president Kersti Kaljulaid rõhutas kongressi avakõnes liikumisharjumusi soosiva keskkonna kättesaadavust:

“Püüame siis meiegi riigi ja otsustajatena anda endast parima ja teha omalt poolt koos kõik, et meie lapsed kasvaksid üles aktiivselt liikudes ja vaimselt tervetena. Ja et ükski kooli juures asuv uus staadion või pallimänguväljak ei peaks olema luku ja riivi taga, kui naabruskonnas leidub lapsi, kes pimedani palli või üksteist on valmis taga ajama.”

Liikumislaboril on hea meel, et alanud on tõsine diskussioon, kuidas laste vähese liikumisaktiivsusega toime tulla. Meie oleme koos Liikuma Kutsuvate Koolidega teinud esimesed sammud ning selliste sammude olulisust kui osa tervikpildist tõi oma kõnes esile ka kultuuriminister Indrek Saar.

Tänud kõigile Liikuma Kutsuvatele Koolidele ja kõigile mõttekaasastele, oleme õigel teel!

Viimased uudised

Stuudiumisse sisenemise juhend

Lapsevanemad Klõpsa konto loomiseks lingil "esita andmed ja taotle kontot" Täida vorm Kui administraator taotluse üle vaatab ja heaks kiidab, läheb meiliaadressile info...