Eesti astus laste liikumisvõimaluste edendamisel suure sammu edasi

Eesti astus laste liikumisvõimaluste edendamisel suure sammu edasi

Tekst: Tartu Ülikooli liikumislabor

Eelmisel nädalal toimus Paides IX Eesti Spordi Kongress, mida korraldas Eesti Olümpiakomitee ja mis oli läbinisti pühendatud laste ja noorte liikumis- ja sportimisharjumustele. Kongressil esitati laste liikumisharrastuste visioon:

“ . , ̃ ̈ ̈ ̈ .”

Kõik paneelarutelud keskendusid sellele, kuidas visiooni saavutada – milline roll võiks olla koolil, liikumisõpetusel, KOVil, treeneritel. Eraldi teemana tõstatati EOK poolt ettepanek tuua kooli kohustuslikud treeningtunnid.

Pikast ja põnevast päevast jäi kõlama sõnum, et visiooni teostamiseks on eelkõige vaja tervislikku arengukeskkonda, mis oleks lastele igapäevaselt kättesaadav – nii koolis, spordiklubides kui avalikus ruumis. Ka president Kersti Kaljulaid rõhutas kongressi avakõnes liikumisharjumusi soosiva keskkonna kättesaadavust:

“Püüame siis meiegi riigi ja otsustajatena anda endast parima ja teha omalt poolt koos kõik, et meie lapsed kasvaksid üles aktiivselt liikudes ja vaimselt tervetena. Ja et ükski kooli juures asuv uus staadion või pallimänguväljak ei peaks olema luku ja riivi taga, kui naabruskonnas leidub lapsi, kes pimedani palli või üksteist on valmis taga ajama.”

Liikumislaboril on hea meel, et alanud on tõsine diskussioon, kuidas laste vähese liikumisaktiivsusega toime tulla. Meie oleme koos Liikuma Kutsuvate Koolidega teinud esimesed sammud ning selliste sammude olulisust kui osa tervikpildist tõi oma kõnes esile ka kultuuriminister Indrek Saar.

Tänud kõigile Liikuma Kutsuvatele Koolidele ja kõigile mõttekaasastele, oleme õigel teel!

Viimased uudised

Töökuulutus

Võru Kreutzwaldi Kool Otsib uueks õppeaastaks: vene keele õpetajat; muusikaõpetajat; eesti keele ja kirjanduse õpetajat (osaline koormus); klassiõpetajat (ajutiselt äraoleva...

KiVa õpilasküsitlus 15.04-17.05

Head lapsevanemad! Peagi on algamas igakevadine KiVa õpilasküsitlus. Õpilasküsitlus on avatud 15. aprillist 17. maini 2024. Vastama on oodatud kõik 1.-9. klassi...

Uuel nädalal taastub tavapärane õppetöö

Tere, Järgmisel nädalal (alates 29. jaanuarist) toimub Kreutzwaldi koolis tavapärane õppetöö.Meie kooli õpetajad uuel nädalal ei streigi ja tunnid toimuvad kõikides klassides...