17. mail osalesid 3.d klassi õpilased rahvusvahelisel virtuaalsel eTwinningu projekti “Fit and Active” üritusel

17. mail  osalesid 3.d klassi õpilased rahvusvahelisel virtuaalsel eTwinningu projekti “Fit and Active” üritusel

Sellel õppeaastal on 3.d klass osalenud aktiivselt rahvusvahelises eTwinningu projektis “Fit and Active”. Projekti teemadeks on kehaline aktiivsus ja keskkonnasäästlik käitumine. Projektitöö käigus on arendatud õpilaste võõrkeele, digi- ja koostööoskusi.  

Koostööd teevad nelja riigi õpilased Kreekast, Lätist, Poolast ja Eestist. Kreeka kool oli projekti algatajaks. Projekti tegevusi on läbi viidud erinevates ainetundides, nagu näiteks emakeel, inglise keel, loodusõpetus, kehaline kasvatus, tantsimine, kunsti- ja tööõpetus. Rohkearvuliselt on koolitundidesse põimitud mitmesuguseid digitaalseid ja  praktilisi ülesandeid. 

Eriti tihe oli detsembrikuu, kus igaks advendikalendri päevaks oli uus ülesanne. Suurimaks saavutuseks oli kooli tutvustava ingliskeelse video valmimine rühmatööna. Lisaks veel väga palju teisi erinevaid tegevusi. Siinkohal mõned näited põnevamatest ülesannetest:

  • “Merry Christmas” kehadega kirjutamine tantsutunnis.
  • Video loomine jõuluhommiku hommikvõimlemisega.
  • Ühise lühiluuletuse kirjutamine koos partneritega.
  • “Häid jõule!” harjutamine kreeka, poola ja läti keeles.
  • Takistusraja koostamine ning läbimine kehalise kasvatuse tunnis
  • Ingliskeelse digikokaraamatu koostamine traditsiooniliste toiduretseptidega
  • Keskkonnateemaliste postrite valmistamine.

17. mail toimus 3.d klassiruumis  rahvusvaheline virtuaalne kohtumine nelja riigi õpilaste vahel, kus õpilased said tutvuda ning esitada üksteisele küsimusi riikide kohta. See oli ainulaadne ja uus kogemus.

3.d klassi tegevuste juhendajateks on olnud Ene Moppel, Tiia Allas ja Marju Purge.  Õppeaasta jooksul on projektiga koostööd teinud paljud teisedki Kreutzwaldi kooli õpetajad: Anu Maask, Janely Sikaste, Aire Perk ja Erja Arop.

 

Viimased uudised