AUTOBAHN

Kiirteemäng

AUTOBAHN on igal aastal nii lahe! Nii arvasid Võru Kreutzwaldi Kooli 6. klasside õpilased, kes kahjuks toredast mängust enam osa ei saanud. Sel õppeaastal toimus mäng Võru Kreutzwaldi Koolis ainult 5. klasside õpilastele.

Seekordsest üritusest võttis osa 90 õpilast Võru Kreutzwaldi Koolist, Võru Kesklinna Koolist, ja Põlva Koolist.

Päeva eestvedaja ja juht oli Goethe Instituudi esindaja Maarja Petrov. Kiirteemängu 16 küsimust viisid võistkonnad 16 Saksamaa, Austria ja Šveitsi linna, mis olid paigutatud võimlasse, garderoobi ning ka esimesele ja kolmandale korrusele. Lõbus mäng viidi koolimajas läbi teiste koolitunde segamata.

Sellel aastal osalenud õpilased pidasid üritust lahedaks, huvitavaks ja lõbusaks. Õpilastele meeldis, et said läbi mängu õppida saksa keelt ja huvitavaid teadmisi Saksamaast. Positiivse küljena toodi välja ka seda, et läbi antud mängu sai mõnusalt palju liikuda ja teha rühmatööd.

Selle aastane üritus toimus 13. novembril Võru Kreutzwaldi Koolis. Autobahn ehk kiirteemäng on informatiivne ja interaktiivne keelemäng, mis motiveerib nii keelevaliku tegijaid kui ka juba saksa keele õpingutega alustanuid. See vahendab osalejatele teadmisi saksakeelsete maade, nende kultuuri ja mitmesuguste toodete kohta ning pakub samas ka erinevaid elamusi. Õpilased reisivad väikestes rühmades läbi Saksa linnade, iga linn on üks jaam või kontrollpunkt, kus lisaks uutele teadmistele ja kogemustele saadakse tempel vastuste lehele. Mängu lõpus saavad kõik osavõtjad väikesed üllatused ning auhinnad.

Kooli sünnipäev
10.01.2020
Võru Kreutzwaldi Kool sai selle aasta jaanuaris 5. aastaseks. Õpilaste poolt valmistatud tordi pikkuseks sai ligi 14 meetrit. Iga klass sai teha ühe… Loe edasi
Aitäh Ivari Padarile