eTwinning

eTwinning on koostööprogramm õpetajatele, mis annab suurepärase võimaluse õppida kolleegidelt välismaal kui ka Eestis, jagada omavahel häid kogemusi ning osaleda koos õpilastega koolidevahelistes õpiprojektides, et tuua vaheldust koolitundidesse.

eTwinningu lugu sai alguse 2005. aastal, kui Euroopa Komisjon otsustas toetada Euroopa koolide veebipõhist koostööd. Tänaseks on eTwinning kasvanud Euroopa suurimaks õpetajate kogukonnaks, kaasates üle 580 000 õpetaja pea 40st riigist. Eestis koordineerib eTwinningu tegevust Hariduse Infotehnoloogia Sihtasutus.

Võru Kreutzwaldi Kooli eTwinningu projektid 2019/2020 õppeaastal:

• Marju Purge (projekti algataja) ja Maiu Vislapuu (projektis partner) “Insight into Home Place “ Projektis osaleb 5.b klass ning partneriteks on koolid Itaaliast ja Saksamaalt.

• Ere Tumm (projekti algataja) “Plastic Free Baltic Sea”. Projektis osaleb õp. Ere Tummi 5.c klassi inglise keele rühm. Projektiga teevad koostööd õp. Ene Liivamägi, õp. Aire Perk ja õp. Ragna Meeliste. Projekti partneriteks on koolid Lätist, Leedust ja Soomest.

• Ere Tumm ja Marju Purge “MELISSA”. See projekt on seotud  Erasmus+ KA229 rahvusvahelise strateegilise koostöö raamistiku projektiga “MELISSA” . Projektis osaleb 8.b klass. Projektis teevad koostööd õp. Aire Perk, õp.Sander Meeliste, õp. Leili Sõmer, direktor Taavi Karu, õp. Ragna Meeliste, õp. Erja Arop. Projekti partneriteks on koolid Šotimaalt, Portugalist, Itaaliast ja Kreekast.

• Liisbet Kuzenko, Marju Sarapuu ja Aigi Laine osalevad partnerina alus- ja alghariduse projektis  "Multiprojekt 2019/2020 - Tvinnime sõpradeks"

• Aivar Halapuu osaleb partnerina tehnoloogiateemalises multiprojektis  “Multiprojekt 2019/2020 - Tehn-twin projektiportsud koolitundidesse!”

• Ere Tumm on 2019/2020 eTwinningu multiprojekti “Twinnime keeletunnid põnevamaks”  asutajaliige koos Luunja Keskkooli õpetaja Margit Laidveega. Projektis osaleb partnerina Svetlana Yavnashan.

• Liisbet Kuzenko osales 7. oktoobrist-3. novembrini  eTwinningu veebikursusel algajatele.

• Ere Tumm osales 4.septembrist-19.detsembrini eTwinningu mentorite veebikursusel.

• Hille Juss osaleb 18.jaanuaril 2020 koolitusel “eTwinning ja projektõpe algajatele”

Meie koolile omistati eTwinningu koolimärk aastateks 2019/2020.

Võru Kreutzwaldi Kooli eTwinningu projektid 2018/2019 õppeaastal:

• Ere Tumm (projekti algataja) “Scot-Est Values”. Projektis osaleb õp. Ere Tummi 6.c klassi inglise keele rühm koos õpilastega Šotimaalt.

• Marju Purge (projekti algataja) ja Tiia Raag (projektis partner) “So The Story Goes”. Projektis osaleb 6.b klass, partneriteks on Saksa kooli õpilased.

• Ene Moppel (projektis partner) “Creative Coders”. Projektis osaleb 3.b klass, partneriteks on Martna Põhikooli ja Poola kooli õpilased.

• Ere Tumm (projekti algataja), Marju Purge, Maiu Vislapuu, Pilvi Saarma, Ragna Meeliste, Eha Tammo, Raili Leesalu (projektis partnerid)- rahvusvaheline multiprojekt “Väärtustame vana ja väärtuslikku!” /”Let’s Value the Old and Valuable!” Projektis osalesid 4.b, 4.c, 5.b, 7.a klass ja 7.b klassi tüdrukud. Projektis osalesid partneritena veel Riia Eesti Kool, Soome, Läti ja Hispaania kool.

eTwinningu kvaliteedimärk 2017/2018 õppeaastal läbiviidud projektidele:

See projekt tuli vabariiklikul projektivõistlusel 10 parema hulka kui parim isamaaline projekt ning sai ka Euroopa kvaliteedimärgi!

eTwinningu kvaliteedimärk 2016/2017 õppeaastal läbiviidud projektidele:

• Liia Toomas “Mesimummude tantsupidu BeeBot robotitega”

See projekt tuli vabariiklikul projektivõistlusel  10 parema hulka!

See projekt saavutas vabariiklikul projektivõistlusel I koha ning sai ka Euroopa kvaliteedimärgi!

eTwinningu kvaliteedimärk 2016/2017 õppeaastal läbiviidud projektidele:

• Liia Toomas “Mesimummude tantsupidu BeeBot robotitega”

See projekt tuli vabariiklikul projektivõistlusel  10 parema hulka!