eTwinning

eTwinning on koostööprogramm õpetajatele, mis annab suurepärase võimaluse õppida kolleegidelt välismaal kui ka Eestis, jagada omavahel häid kogemusi ning osaleda koos õpilastega koolidevahelistes õpiprojektides, et tuua vaheldust koolitundidesse.

eTwinningu lugu sai alguse 2005. aastal, kui Euroopa Komisjon otsustas toetada Euroopa koolide veebipõhist koostööd. Tänaseks on eTwinning kasvanud Euroopa suurimaks õpetajate kogukonnaks, kaasates üle 580 000 õpetaja pea 40st riigist. Eestis koordineerib eTwinningu tegevust Hariduse Infotehnoloogia Sihtasutus.

Võru Kreutzwaldi Kooli eTwinningu projektid 2018/2019 õppeaastal:

• Ere Tumm (projekti algataja) “Scot-Est Values”. Projektis osaleb õp. Ere Tummi 6.c klassi inglise keele rühm koos õpilastega Šotimaalt.

• Marju Purge (projekti algataja) ja Tiia Raag (projektis partner) “So The Story Goes”. Projektis osaleb 6.b klass, partneriteks on Saksa kooli õpilased.

• Ene Moppel (projektis partner) “Creative Coders”. Projektis osaleb 3.b klass, partneriteks on Martna Põhikooli ja Poola kooli õpilased.

• Ere Tumm (projekti algataja), Marju Purge, Maiu Vislapuu, Pilvi Saarma, Ragna Meeliste, Eha Tammo, Raili Leesalu (projektis partnerid)- rahvusvaheline multiprojekt “Väärtustame vana ja väärtuslikku!” /”Let’s Value the Old and Valuable!” Projektis osalesid 4.b, 4.c, 5.b, 7.a klass ja 7.b klassi tüdrukud. Projektis osalesid partneritena veel Riia Eesti Kool, Soome, Läti ja Hispaania kool.

eTwinningu kvaliteedimärk 2017/2018 õppeaastal läbiviidud projektidele:

See projekt tuli vabariiklikul projektivõistlusel 10 parema hulka kui parim isamaaline projekt ning sai ka Euroopa kvaliteedimärgi!

eTwinningu kvaliteedimärk 2016/2017 õppeaastal läbiviidud projektidele:

• Liia Toomas “Mesimummude tantsupidu BeeBot robotitega”

See projekt tuli vabariiklikul projektivõistlusel  10 parema hulka!

See projekt saavutas vabariiklikul projektivõistlusel I koha ning sai ka Euroopa kvaliteedimärgi!