TEADLASTE ÖÖ FESTIVAL

TÖF2021

TEADLASTE ÖÖ FESTIVAL (20.- 24. oktoober)

Festivali peateemaks on sel aastal toit ja kõik, mis sellega seondub: mõttetoit, mõju keskkonnale, ühiskonnale ja inimesele, toidu tootmine, käitlemine ja pakendamine, toidu raiskamine ja toidujäätmed. Kõik meie kooli õpilased saavad osaleda mitmetes huvitavates programmides ning tundides. Järgnevalt tutvustan meie tegemisi festivali nädala raames.

Toidu teemaga tegelevad kõik 5.- 9. klasside õpilased rohkem kodunduse ja inimeseõpetuse tundides.

1.- 5. klasside õpilased osalevad Vana- Võromaa kultuurikoja programmides “Köök enne elektrit” ja “Meie meeled ja toidupüramiid”.

3. klassid veedavad päeva Mõniste muuseumi programmis “Leiva ja pudru päev”.

Õpilased 6. klassidest vaatavad videot teemal “ Etiketireeglid ja toidunõude mõju meie tervisele”, millele järgneb ühine arutelu.

8. ja 9. klassi õpilastele on planeeritud terviseteemalised veebiloengud/ ettekanded: “Tervislik toit” Reelika Õigemeel ja “Miks eelistada mahetoitu” Elen Peetsmann.

Programmi lõpetab Anneli Soots, kes räägib 9. klasside õpilastele toiduallergeenidest ja toidutalumatusest.

FOTOD

Rahvusvaheline virtuaalne projekti üritus Võru Kreutzwaldi Koolis
29.11.2021
Võru Kreutzwaldi Kooli õpilased ja õpetajad osalevad juba kolmandat aastat rahvusvahelises Erasmus+ KA 229 projektis “MELISSA”, mille põhiteemaks on… Loe edasi