Rahvusvahelise koostööprojekti MELISSA tegevused 2020/21 õppeaastal

Mesilaste_projekt

7. oktoobrist 2019 kuni 6. oktoobrini 2021 osaleb Võru Kreutzwaldi Kool Erasmus+ rahvusvahelise strateegilise koostöö raamistiku MELISSA projektis. Covid-19 situatsioonist lähtuvalt on projekti lõpptähtaega pikendatud ühe aasta võrra, seega lõpeb projekt 6.oktoobril 2022.aastal.

Projekti eesmärk on uurida mesilaste elu ja nende tähtsust keskkonna, ajaloolises ja kultuurilises kontekstis, käsitleda mesilaste teemat eri ainetundides ning arendada õpilaste loovust. Meie kooli kaks mesilasperet töötasid möödunud suvel nii usinasti, et iga 1. klassi õpilane sai 1.septembril pisikese purgikese mett. Sellel õppeaastal rahvusvahelisi õppimisüritusi ei toimunud. Tegutseti koolides kohapeal ning eTwinningu platvormil. Suurimaks ettevõtmiseks oli sügisel korraldatud rahvusvaheline fotokonkurss, milles osalesid 7.-9.klassi õpilased. Suur hulk konkursile esitatud fotosid leidsid kajastust rahvusvahelises meeteemalises kokaraamatus, millesse aitasid retsepte tõlkida 9.b klassi õpilased. Sügisel koostati ka ühine raamat esimesel rahvusvahelisel õppimisüritusel esitatud mesilaste teemalistest ettekannetest ja mesitaru mudelite kirjeldustest.

Sügisel õnnestus korraldada  projektigrupi külaskäik Rõugesse direktor Taavi Karu mesilasse. Direktor seisab hea ka meie kooli kahe mesitaru käekäigu eest. Õpilased tutvusid mesinduseks vajalike tarvikutega ning said ka ise turvaliselt kaitsekostüümidesse riietatult mesitarudes toimuvat tegevust jälgida.

Projektis osalevad õpetajad on kohtunud video vahendusel ning arutlenud projekti käekäigu üle. Viimasel kohtumisel lepiti kokku, et sügisel korraldab meie kool viruaalse õppimisürituse, milles osaleb viis kooli Euroopa riikidest: Ühendkuningriigist Šotimaalt, Kreekast, Itaaliast, Portugalist ja Võru Kreutzwaldi Kool Eestist. Kuna rahvusvahelisi õppimisüritusi pole saanud korraldada, siis oleme kaasanud õpilased kirjasõprade programmi, sest projekti üheks eesmärgiks  on õpilaste inglise keele oskuse parandamine. Loodame, et need 5. ja 6. klassi õpilased, kes kevadel kirjade saatmist alustasid, saavad seda sügisel jätkata.

Suur-suur tänu kõigile 9.b klassi õpilastele, kes on kahe aasta jooksul läbi teinud kõik projekti tegevused! Teiega on olnud meeldiv ja rikastav koos töötada!

Foto: Taavi Karu


Viimased uudised

TEADLASTE ÖÖ FESTIVAL
21.09.2021
TEADLASTE ÖÖ FESTIVAL (20.- 24. oktoober) Festivali peateemaks on sel aastal toit ja kõik, mis sellega seondub: mõttetoit, mõju keskkonnale,… Loe edasi
Tule käsipallitrenni
03.09.2021
Võru Kreutzwaldi Kooli aulas toimuvad tasuta käsiballitrennid: Esmaspäeval kl 15.30-16.30 Kolmapäeval kl 14.30-15.30 Reedel kl 14.00-15.00… Loe edasi
1. septembri info
26.08.2021
1. ja 9. klassidel toimub kell 10.00 aktus Barrus Arenal (kooli kõrval olev kunstmuruväljak ja tribüün).  2.-8. klassidele toimub kell 10.00… Loe edasi