Meil oli külas Mika Keränen

Keränen

Meie kooli külastas Mika Keränen.

Mika Arto Juhani Keränen (pseudonüüm Mihkel Kera, sündinud 24. novembril 1973 Helsingis) on soome päritolu Eesti lastekirjanik.
Ta on lõpetanud 1999. aastal Tartu Ülikooli (eriala eesti keel võõrkeelena).

Mika Keränen on avaldanud luulekogu "Tähelepanekuid noorusaastatest" ning lasteraamatud "Varastatud oranž jalgratas", "Peidetud hõbedane aardelaegas", "Vana roosa maja", "Salapärane lillenäppaja", "Professor Must", "Kuldne Lurich", "Küttepuuvargad", "Jõmmu" ja "Fantoomrattur". Tema lastekrimkade sarja tegevus toimub Tartus Supilinnas. Selle linnaosa teemal on ta avaldanud kirjastuse Petrone Print raamatusarjas Minu-sari ka raamatu "Minu Supilinn". Tema teoseid on tõlgitud soome, vene ja läti keelde.

Keränen on tõlkinud soome keelde muuhulgas Mehis HeinsaareAndrus KivirähkiHasso KrulliVeiko Märka ja Wimbergi loomingut.
Keränen on kirjutanud ka soome keeles. 2014. aastal ilmus tema sulest noorsooromaan "Maaliviivalla" (kirjastus WSOY).
2015. aasta mais esilinastus Keräneni lasteraamatute põhjal valminud film "Supilinna salaselts".

Info pärit: Vikipeedia - https://et.wikipedia.org/wiki/Mika_Ker%C3%A4nen

Võru Kreutzwaldi Kooli 5. lennu viimane koolikell
27.05.2020
Ka sisaliku tee kivil jätab jälje, kuigi me seda ei näe. Iga mõte, mis tuleb ja läheb, jääb kuhugi alles. See, mis sa naeratades kinkisid, võib… Loe edasi