Preemiaüritus Kreutzwaldi kooli parimate tunnustamiseks on kujunemas traditsiooniks

Tekst: Võrumaa Teataja

Kuigi ilmad on veel heitlikud, siis annab juunikuu saabumine märku koolides õppeaasta lõppemisest. See on aeg, kus tehakse kokkuvõtteid ning jagatakse preemiaid ja tunnustusi. Juba teist aastat järjest on Võru Kreutzwaldi kool tublimate tunnustamise kujundanud suuremat sorti motiveerivaks ürituseks. Sel aastal oodati tublisid õpilasi ning nende vanemaid Kandlesse maikuu viimasel päeval.

Välja jagati auhinnad 19. nominatsioonile. Jagati välja preemiad aasta teo eest, samuti auhinnati aasta tegijaid. Lisaks tunnustati parimat õppurit, sportlast, raamatusõpra, joonistajat, meistrit, sõnaseadjat, noorteadlast, lauljat, tantsijat, muusikut, leiutajat, koolektiivi, abilist, edenejat, loodusetundjat, nuputajat, klassi ja Fr. R Kreutzwaldi pärandi edasikandjat. Kreutzwaldi kooli infojuhi Urmas Oti sõnul oli kõigil kooli töötajatel ja ka õpilastel võimalik kuni 3. maini esitada õpilasi 19. nominatsioonile. “Tunnustus antakse õpilastele, kelle õppetöö, aktiivsus koolis, kooliväline tegevus ja isiklik eeskuju on aasta jooksul silma paistnud erilise tulemuslikkusega. Kandidaadi tegevus peab olema kaasa aidanud ja väärtustanud kooli õpi- või elukeskkonda ning toonud koolile tuntust. Tublide seast kõige tublimad valis välja direktori poolt moodustatud komisjon,” selgitab Ott. Lisaks erinevate nominatsioonide valimisele said kiituskirja ja kooli meene 54 õpilast, kes õppisid esimesel ja teisel trimestril väga headele hinnetele.

Nomineeritud õpilastele ja kollektiividele anti tänutäheks üle Navitrolla graafiline leht, millel kunstnik kujutab siili, mis on Kreutzwaldi kooli logoloomaks ja tarkuse sümboliks. Lisaks anti kaasa Navitrolla loomingut tutvustav raamat. Oti sõnul tänati ka kõikide auhinnasaajate ja väga häid õpitulemusi saavutanud laste vanemaid. “Direktori vastuvõtt korraldati teist aastat ja sellest on kujunenud meeldiv traditsioon, mida kindlasti oodatakse ja antud üritus toimub kindlasti ka järgnevatel aastatel,” lubab Ott. Vastuvõtul esinesid erinevate ülesastumistega Kreutzwaldi kooli õpilased. Auhindu andsid üle Võru linna, AS Barruse, Võru Kreutzwaldi kooli, Kreutzwaldi memoriaalmuuseumi ja Võru Instituudi esindajad. “Vastuvõtu eesmärk on tunnustada tublimaid õpilasi ja vanemaid. Kõik sellised üritused on motiveerivad ja loodame, et niisugune tähelepanu annab innustust edaspidiseks,” sõnab Ott.

Maikuu lõpus jagas parimatele tunnustust ka Võru Kesklinna kool, kus aasta õpetajaks kuulutati Ave Arop, aasta klassijuhatajaks Hele Hinn, aasta koorijuhiks Signe Rõõmus ning aastate õpilaseks Saara Denisov ja aasta õpilaseks Lasse Rihard Sissas.

Pildigalerii