Laululaager

Sellel aastal toimub XII noorte laulu- ja tantsupidu, seoses sellega oli Võru Kreutzwaldi Koolis 10.–11. märtsil laululaager. Laagri eesmärk oli harjutada sellesuvisel laulupeol kavas olevaid laule.

Laulupeo repertuaaris on palju nõudlikke laule,  mistõttu tuleb lisaks kooritundidele leida veel aega ja võimalusi proovide tegemiseks. Kõige paremaks lahenduseks oli korraldada laululaager.

10. märtsil kell 16.00 kogunesid kõik lauljad kooli aulasse, kus kohe algasid esimesed proovid, terve õhtupoolik tegeleti ühendkooride kavas olevate lauludega.

Peale pikki laulutunde lubati endale ka natuke meelelahutust, õhtul kell 21.00 algas laagris lustakas stiiliõhtu, kus  kogu koor kehastus filmi- või muinasjututegelaseks. Oli väga tore õhtu, kus mängiti, tantsiti ja saadi omavahel tuttavaks. Kilkeid ja naeru kostis koolimajas hiliste õhtutundideni.

Järgmine hommik jätkus lauluproovidega, laupäeval harjutati liigilaule ning tuletati meelde raskemaid ühendkoorilaule.

Kõik laagris osalenud tüdrukud olid väga tublid ja toredad. Tänu harjutamisele astuti jälle üks väga tubli samm lähemale oma unistusele. Unistusele võtta osa suvisest laulupeolt Tallinnas.