Külalised Soome sõpruskoolist

Soome

Autor: õpetaja Marju Purge

9.mail viibis Võru Kreutzwaldi Koolis grupp 9. klassi õpilasi Soomest Kiukaisteni koolist.

Kahte kooli ühendab rahvusvaheline projekt “Environmentally Friendly Cranberries and Innovative Tablets”. Õpilaste külaskäik ei olnud otseselt projekti tegevustega seotud, vaid pigem soov tutvuda lähemalt meie kooli, linna ja Eestiga üldse. Võõrustajateks olid meie kooli 8.b klassi õpilased, kes olid eelnevalt  interneti teel ka suhelnud.

8. mai õhtul tervitasid meie kooli õpilased külalisi Kubija hotelli juures, kus tutvuti ka päriselt üksteisega, vesteldi ning jalutati koos Kubija mändide all.

Teisipäeva hommikul tervitasime külalisi oma kooli fuajees ning 8.b klassi õpilased Krislin, Teele, Karel ja Kadri tutvustasid soome õpilastele inglise keeles meie kooli. Külalised märkisid, et meil on väga puhas ja kaunis koolimaja.

3. tund oli õppetundide külastamiseks. Külastati kehalise kasvatuse, tehnoloogia-, käsitöö- ja füüsikatundi. Õpilastele meeldis, et nad said ka ise tegevustes osaleda.

Pärastlõunal külastasid soome õpilased Fr. R. Kreutzwaldi Memoriaalmuuseumit. Samal ajal, kui üks rühm õpilasi külastas muuseumit, tutvustasid Egle, Sirelin, Katre ja Eliise ülejäänud õpilastele meie linna. Külalistele meeldisid väga Tamula ranna promenaad ja Katariina allee.

Kell 17.00 kogunesime jälle koolimaja aulasse, et kuulata ja vaadata 8.b klassi õpilaste ettekandeid ning rääkida veidi oma koolielust.

Päeva lõpetas suur pitsapidu, kus peale pitsa söömise oli viktoriin küsimustega Eesti ja Soome kohta ning meie kooli 7.b klassi kolm liikumismängude koolitust saanud tüdrukut Hanna-Maria, Lara ja Kirsi korraldasid kogu seltskonnale liikumismänge. Oli tore pidu ja veidi kurbki oli üksteisest  lahkuda.

Õpilasreis Eura sõpruskooli Soomes 20.-22.09.2017
16.10.2017
Õpilasreis Eura sõpruskooli Soomes  20.-22.09.2017   Kolmapäev, 20. september laevareis Viking Line laevaga Helsingisse Fazeri kommivabriku… Loe edasi
Küberpähkel 2017
12.10.2017
Võru Kreutzwaldi Kool osaleb digitaalse ohutuse testis Küberpähkel 2017. Ennast saad testida siin!
Võru linn tänas õpetajaid
09.10.2017
Reedel, 6. oktoobri õhtul toimus Võru Kandles pidulik vastuvõtt Võru linna õpetajatele. Üritusel anti üle aasta õpetaja 2017 tunnustused.  Aastate… Loe edasi