FIRST LEGO League

Inseneeria

Tekst: ajakirjast Inseneeria

FIRST LEGO League Eesti finaalvõistlusel ulatusid uurimisteemad varroa lestast ja sigade haigustest kuni vibroakustilise teraapiani.

Eesti Rahva Muuseumis 11.-12. märtsil toimunud võistlustest võttis osa ka Võru Kreutzwaldi Kooli robootikaring.

Võru Kreutzwaldi Kooli robootikaringi noored uurisid vanuritele ja erivajadusega inimestele mõeldud vibroakustilist teraapia vormi. Tegemist on ravimeetodiga, mille puhul kasutatakse madalsageduslikke siinushelisid kombineerituna muusika või loodushelidega.

Robootikaringi juhendaja Evi Tarro sõnul on Võrus asuvas erivajadustega laste koolis vibroakustiline voodi küll olemas, kuid neil pole piisavalt suurt ruumi, kuhu seda panna. Seega on voodi neil praegu kasutuseta. Võru robootikameeskonna projekt lahendaks ruumipuuduse probleemi, sest nende leiutis on vibroakustilise seadmega varustatud kaisukass, keda laps saab teraapiaseansiks lihtsalt kaissu võtta.

FIRST LEGO League (FLL) on 9–16-aastastele koolinoortele mõeldud programm eesmärgiga populariseerida teadust ja tehnoloogiat ning anda lastele vajalikke teadmisi ja oskusi.

FIRST LEGO League uuringust selgub, et 75% programmis osalenutel on kasvanud enesekindlus, eneseväljendus- ja meeskonnatööoskus. Seega FIRST LEGO League ei ole pelgalt programmeerimise ja robotiehituse programm.

Helkuriaeg kestab
13.02.2019
Veebruaris ja märtsis seisab  helkuripuu taas kooli fuajees, et tuletada õpilastele ja õpetajatele jätkuvalt meelde helkuri kandmist pimedal ajal. … Loe edasi
Eesti koolilaste metsapostkaardid
12.02.2019
16. Eesti koolilaste metsapostkaardi konkursile "Pühad metsas" saadeti 3487 metsapostkaarti ligi 200 erinevast haridusasutusest üle Eesti. Kõigi… Loe edasi
Robotimängu võitis Võru Kreutzwaldi Kool
04.02.2019
2. veebruaril toimus Parksepa Keskkoolis FLL Kagu-Eesti eelvoor. Robotimängu võistluse võitis Võru Kreutzwaldi Kooli võistkond.