FIRST LEGO League

Inseneeria

Tekst: ajakirjast Inseneeria

FIRST LEGO League Eesti finaalvõistlusel ulatusid uurimisteemad varroa lestast ja sigade haigustest kuni vibroakustilise teraapiani.

Eesti Rahva Muuseumis 11.-12. märtsil toimunud võistlustest võttis osa ka Võru Kreutzwaldi Kooli robootikaring.

Võru Kreutzwaldi Kooli robootikaringi noored uurisid vanuritele ja erivajadusega inimestele mõeldud vibroakustilist teraapia vormi. Tegemist on ravimeetodiga, mille puhul kasutatakse madalsageduslikke siinushelisid kombineerituna muusika või loodushelidega.

Robootikaringi juhendaja Evi Tarro sõnul on Võrus asuvas erivajadustega laste koolis vibroakustiline voodi küll olemas, kuid neil pole piisavalt suurt ruumi, kuhu seda panna. Seega on voodi neil praegu kasutuseta. Võru robootikameeskonna projekt lahendaks ruumipuuduse probleemi, sest nende leiutis on vibroakustilise seadmega varustatud kaisukass, keda laps saab teraapiaseansiks lihtsalt kaissu võtta.

FIRST LEGO League (FLL) on 9–16-aastastele koolinoortele mõeldud programm eesmärgiga populariseerida teadust ja tehnoloogiat ning anda lastele vajalikke teadmisi ja oskusi.

FIRST LEGO League uuringust selgub, et 75% programmis osalenutel on kasvanud enesekindlus, eneseväljendus- ja meeskonnatööoskus. Seega FIRST LEGO League ei ole pelgalt programmeerimise ja robotiehituse programm.

Õpilasreis Eura sõpruskooli Soomes 20.-22.09.2017
16.10.2017
Õpilasreis Eura sõpruskooli Soomes  20.-22.09.2017   Kolmapäev, 20. september laevareis Viking Line laevaga Helsingisse Fazeri kommivabriku… Loe edasi
Küberpähkel 2017
12.10.2017
Võru Kreutzwaldi Kool osaleb digitaalse ohutuse testis Küberpähkel 2017. Ennast saad testida siin!
Võru linn tänas õpetajaid
09.10.2017
Reedel, 6. oktoobri õhtul toimus Võru Kandles pidulik vastuvõtt Võru linna õpetajatele. Üritusel anti üle aasta õpetaja 2017 tunnustused.  Aastate… Loe edasi