Emily Etheli helkuripuu

Helkuripuu

Autor õpetaja Liia Toomas
Foto Võrumaa Teataja

Oktoobrikuus said 1.klasside õpilased Maanteeameti koostatud liiklusaabitsa. Kohe  asuti põnevat tööraamatut uurima ja ülesandeid täitma.

Üheks liiklusaabitsa teemaks oli “Olen nähtav”. Teema raames jälgisid lapsed  koos vanematega oma kodu ümbruses helkurite olemasolu jalakäijatel. Märgati, et kõikidel ei ole helkurit.

1.b klassi tüdrukul Emily Ethelil tekkis mõte – Võrus võiks olla helkuripuu, mille küljes  ripuksid  helkurid inimestele kasutamiseks. Selle ideega pöördus Emily Võru linnapea ja politseiameti poole.Ta saatis neile kaardi ja kirjutas kirja.  Tüdruku soov täituski! Koostöös  linnavalitsuse, politsei, maanteeameti ja Võru Tarbijate Ühistuga. valmis helkuripuu, mis seisab nüüd linna jõulupuu kõrval.

Reedel, 1.detsembril riputas Emily Ethel koos klassikaaslastega  linnavalitsuselt kingiks saadud helkurid puule.

Helkuripuu juures lugesid lapsed liiklustunnis  ühisloominguna valminud luuletust:

Sära, sära, sõber helkur,
ripu rõõmsalt minu küljes!
Oled  nagu väike  vilkur,
siis kui pimedus on õues,
auto silmad näevad mind,
mina hoolsalt kannan sind.

Vaata  ka: http://www.err.ee/646217/voru-sai-koolitudruku-unenaost-ajendatult-endale-liikuva-helkuripuu

Helkuriaeg kestab
13.02.2019
Veebruaris ja märtsis seisab  helkuripuu taas kooli fuajees, et tuletada õpilastele ja õpetajatele jätkuvalt meelde helkuri kandmist pimedal ajal. … Loe edasi
Eesti koolilaste metsapostkaardid
12.02.2019
16. Eesti koolilaste metsapostkaardi konkursile "Pühad metsas" saadeti 3487 metsapostkaarti ligi 200 erinevast haridusasutusest üle Eesti. Kõigi… Loe edasi
Robotimängu võitis Võru Kreutzwaldi Kool
04.02.2019
2. veebruaril toimus Parksepa Keskkoolis FLL Kagu-Eesti eelvoor. Robotimängu võistluse võitis Võru Kreutzwaldi Kooli võistkond.