Emily Etheli helkuripuu

Helkuripuu avamine

Autor õpetaja Liia Toomas
Foto Võrumaa Teataja

Oktoobrikuus said 1.klasside õpilased Maanteeameti koostatud liiklusaabitsa. Kohe  asuti põnevat tööraamatut uurima ja ülesandeid täitma.

Üheks liiklusaabitsa teemaks oli “Olen nähtav”. Teema raames jälgisid lapsed  koos vanematega oma kodu ümbruses helkurite olemasolu jalakäijatel. Märgati, et kõikidel ei ole helkurit.

1.b klassi tüdrukul Emily Ethelil tekkis mõte – Võrus võiks olla helkuripuu, mille küljes  ripuksid  helkurid inimestele kasutamiseks. Selle ideega pöördus Emily Võru linnapea ja politseiameti poole.Ta saatis neile kaardi ja kirjutas kirja.  Tüdruku soov täituski! Koostöös  linnavalitsuse, politsei, maanteeameti ja Võru Tarbijate Ühistuga. valmis helkuripuu, mis seisab nüüd linna jõulupuu kõrval.

Reedel, 1.detsembril riputas Emily Ethel koos klassikaaslastega  linnavalitsuselt kingiks saadud helkurid puule.

Helkuripuu juures lugesid lapsed liiklustunnis  ühisloominguna valminud luuletust:

Sära, sära, sõber helkur,
ripu rõõmsalt minu küljes!
Oled  nagu väike  vilkur,
siis kui pimedus on õues,
auto silmad näevad mind,
mina hoolsalt kannan sind.

Vaata  ka: http://www.err.ee/646217/voru-sai-koolitudruku-unenaost-ajendatult-endale-liikuva-helkuripuu