Anname au!

Au

Alates 2014.aastast viib Eesti Vigastatud Võitlejate Ühing koostöös Naiskodukaitsega igal kevadel läbi Sinilillekampaaniat mis kutsub üles kandma sinilillerinnamärki Eesti Kaitseväe ja Kaitseliidu veteranide ning nende lähedaste tunnustuseks.

Tänapäeva veteranid on osalenud rahvusvahelistel sõjalistel ja rahutagamise operatsioonidel Horvaatias, Liibanonis, Bosnia ja Hertsegoviinas, Kosovos, Kesk-Aafrika Vabariigis, Iraagis, Afganistanis, Malis, Iisraelis, Süürias, Makedoonias, Adeni lahel ja Vahemerel. Veterane on meie seas pea 2800 – nende pered ja kodud on kõikjal üle Eesti, neid võib leida tegutsemas väga erinevatel elu- ja huvialadel. Neid vapraid mehi ja naisi jääb alati ühendama missioonikogemus ja jätkuv tahe seista Eesti riigi ja rahva vabaduse eest. Riik ja meie liitlased on Eesti Kaitseväe ja Kaitseliidu veterane alati kõrgelt hinnanud, kuid neile on oluline ka lähedaste, kolleegide, sõprade ja kogu rahva toetus. Veteranide sümboliks on sinilill, millega saab igaüks näidata, et väärtustame nende panust meie ühise julgeoleku heaks.

Iga sinilillemärk, mille on valmistanud SA Hea Hoog vahendusel vaimsete ja psüühiliste erivajadustega inimesed üle Eesti, on unikaalne käsitöö. Kõikjal Eestis aitavad sinilillesõnumit ja -märke levitada ning annetusi koguda Naiskodukaitse vabatahtlikud. Sinilillemärgiga toetad Eesti Vigastatud Võitlejate Ühingut abistamaks nii viga saanud veterane kui teisi Eesti inimesi.

Eesti Vigastatud Võitlejate Ühing toetab kogutud annetustest vigastatud veteranide ja nende lähedaste taastusravi, spordi- ja õppetegevust. Lisaks toetab ühing taastusravi valdkonna tugevdamist kogu ühiskonnas, sest nii saavad paremat tuge ka meie vigastatud võitlejad.

Sinilillekampaania saab avalöögi Sinilillejooksuga Tapal 5. aprillil, kampaania kulmineerub Veteranirockiga 23. aprillil Tallinnas Vabaduse väljakul. Sinilillekampaania kestab 30. aprillini.

Tänavu kevadel aitab sinilillesümboolika müügist kogutav tulu lisaks veteranide toetamisele rajada Tapa linnas välitrenažööride ala, soetada Tartu Ülikooli Kliinikumile ja Rakvere Haiglale taastusravi seadmeid ning toetada MTÜ Peaasjad tegevust meeste vaimse tervise edendamisel.

Kõikjal Eestis aitavad sinililletoodete müügiga annetusi koguda Naiskodukaitse vabatahtlikud. Sinilillemärke ja –käepaelu saab osta ka Selveri ja Rahva Raamatukauplustes, Apollo raamatupoodides, valitud ESPAK ehitusmaterjalikauplustestR-kioskitesCircle K teenindusjaamades, Estravel reisibüroodestTallinna Lennujaamas ja Nordica lendudelt ning koostöös Itella Smartpostiga ka www.annameau.ee kodulehelt.

Täname kõiki toetajaid ja anname au veteranidele!

Kontakt ja lisainfo:

Sinilillekampaania koordinaator Kersti Kleesmann, mobiil:+372 55 922 290, e-mail: sinilill.ee@gmail.com

Sinilillekampaania kommunikatsioonispetsialist Annett Kreitsman, mobiil: +372 581 444 95, e-mail: annett.kreitsman@gmail.com


Viimased uudised

Helkuriaeg kestab
13.02.2019
Veebruaris ja märtsis seisab  helkuripuu taas kooli fuajees, et tuletada õpilastele ja õpetajatele jätkuvalt meelde helkuri kandmist pimedal ajal. … Loe edasi
Eesti koolilaste metsapostkaardid
12.02.2019
16. Eesti koolilaste metsapostkaardi konkursile "Pühad metsas" saadeti 3487 metsapostkaarti ligi 200 erinevast haridusasutusest üle Eesti. Kõigi… Loe edasi
Robotimängu võitis Võru Kreutzwaldi Kool
04.02.2019
2. veebruaril toimus Parksepa Keskkoolis FLL Kagu-Eesti eelvoor. Robotimängu võistluse võitis Võru Kreutzwaldi Kooli võistkond.