Võru linn tunnustab ja tänab õpetajaid!

Leili Sõmer

Tekst: Võru linna kodulehelt

Täna on õpetajate päev ning linnas oleks pidanud toimuma traditsiooniline pidulik vastuvõtt kõikidele Võru linna õpetajatele. Olude sunnil pidi ürituse kahjuks ära jätma. See aga ei tähenda, et tänu- ja kiidusõnad jagamata jääks.

Linnapea Anti Allas ja abilinnapea Toomas Sarapuu käisid asutustes õpetajaid õnnitlemas ja tänamas ning andsid üle konkursi „Aasta õpetaja 2020" tunnustused.

Aastate õpetaja 2020 tunnustuse pälvis Võru Kesklinna Kooli saksa keele õpetaja EVI NIILITS, aasta õpetajad 2020 on Võru Kreutzwaldi Kooli matemaatikaõpetaja LEILI SÕMER, Võru Lasteaia Punamütsike õpetaja MERIKE ILVES ja Võru Gümnaasiumi matemaatikaõpetaja GALINA NOSOVA ning aasta noor õpetaja 2020 laureaat on Võru Lasteaia Sõleke õpetaja KARINA HÖÖVEL.

Linnapea Anti Allase sõnul on õpetajate töö ääretult oluline ning õpetajate panust peab õiglaselt väärtustama. „Väga oluline on, et viimaste aastate õpetajate palgatõus jätkuks ka järgnevatel aastatel. Sedasi saame anda positiivse sõnumi ning motiveerida seeläbi võimekaid noori seda ametit õppima. Vastasel juhul oleme lähiaastatel väga hädas uute õpetajate leidmisel koolidesse," kommenteeris Allas.

Aasta õpetaja konkurssi korraldatakse Võrus 13ndat aastat. Konkursiga soovib linn tähtsustada õpetaja rolli, tõsta esile edukate pedagoogide tegevust ning tunnustada Võru linna koolide, huvikoolide ja lasteaedade õpetajaid, kelle töö ja isiklik eeskuju on oluliselt kaasa aidanud noorte kujunemisele mitmekülgselt arenenud isikuteks ning kelle tegevus on positiivselt mõjutanud haridusasutuste, Võru linna ja piirkonna arengut. Kandidaate said esitada kõik juriidilised ja füüsilised isikud.

Ilusat õpetajate päeva kõigile õpetajatele!

27. novembril ei ole pikapäevarühma
24.11.2020
Sellel reedel 27. novembril ei ole pikapäevarühma. 27. novembril on ainetepäev ning lõppeb I trimester.
Digikultuuri viktoriini tulemused
19.11.2020
18. novembril tähistasime digikultuuriaastale pühendatud digikultuuri päeva.   II ja III kooliastmele toimus on-line viktoriin ja I kooliastmele… Loe edasi
PPA Lõuna prefektuur tänas kahte meie kooli poissi elupäästmise eest