Koolitoidupakk

VKrK 5. aastane

Lugupeetud lapsevanem!

 

Distantsõppe perioodil, mil õppetöö on toimunud distantsõppena, ei ole toimunud koolimajades tavapärast koolitoitlustamist. Selline õppekorraldus on seadnud paljud pered tavapärasega võrreldes raskemasse olukorda – eriolukorra kestes on nende sissetulekud vähenenud ja majanduslikud raskused kodudes seetõttu süvenemas. Võru linn otsustanud luua senise sooja koolitoidu tagamise võimalusele kõrvale uue alternatiivi – koolitoidupakk. 

Välja töötatud lahenduse eesmärgiks on laiendada koolitoidust osa saavate õpilaste ringi, mis kuni tänaseni on piirdunud peamiselt nende perede õpilastega, kes olid majanduslikes raskustes või osutusid valituks muul lastekaitsetöötajate poolt väljaselgitatud põhjusel. Uue lahendusena on kõigil vanematel võimalik lapse toitlustamiseks saada koolitoidupakk.

Koolitoidu pakkumist distantsõppel rahastatakse riikliku koolitoidutoetuse vahenditest ja selle väljastamise põhimõtted on järgmised:

- toidupakki võimaldatakse igale Võru linna munitsipaalkooli õpilasele;

- toidupakk eraldatakse üks kord kahe nädala jooksul õpilase 10 koolipäeva kohta;

- toidupakkidele peavad õpilase esindajad tulema kokkulepitud ajavahemikul kokkulepitud kohta ise järele (eeldatav väljastuskoht on Võru Kreutzwaldi Kool). Täpne aeg ja koht teatatakse hiljem;

- seni sooja lõunasööki saanud õpilase esindaja peab valima, kas soovib jätkata sooja lõunaga või eelistab edaspidi toidupakki.


Esimest toidupaki jagamist planeeritakse 2020. aasta maikuu esimeses pooles. Selleks korjatakse kokku andmed sooja koolilõuna saajate ja toidupaki soovijate kohta.

Esimese koolitoidupaki sisu oleks järgnev:

Must vormileib 600g

Spiraal makaron 400g

Juust 200g

NÕO Praelihapallid toorjuustuga 260g

Köögiviljapilaff 480 g

Kohupiimakreem 300g vanilli torus

Kanamunad M10

Piim 1L

Tomat 200g

Õuna 200g

Banaan 0,5kg


Arvestades eespool toodut palume teatada hiljemalt 7. mai kella 17:00ks õpilase klassijuhatajale kas soovite saada koolitoidupakki.

NB! Tähtaegselt mittelaekunud sooviavaldust käsitletakse koolitoidupakist (eespool kirjeldatud sisuga pakist) loobumisena.


Viimased uudised

24. septembril, tulevad kooli 1.-4. klasside õpilased, 5.-9. klasside õpilased on e-õppe päeval
23.09.2020
Neljapäeval, 24. septembril, tulevad kooli 1.-4. klasside õpilased ja õppetöö toimub tavapärases vormis. 5.-9. klasside õpilased on e-õppe päeval.… Loe edasi
Videokonkursi "Võru linn läbi noore silmade" võitis Henri Vink
18.09.2020
Meil on hea meel teatada, et Võru Noortekeskuse videokonkurss "Võru linn läbi noore silmade" koostöös Meediainkubaatoriga on läbi saanud ning… Loe edasi
Käsipallitrenn
07.09.2020
POISID 2008-2009 Trennid toimuvad spordihallis: esmaspäeval kl 20.30 kolmapäeval kl 19.00 neljapäeval kl 20.30 POISID 2010-2013 Trennid toimuvad… Loe edasi