Robokevad Võru Kreutzwaldi Koolis

Makay

Autor: Evi Tarro, VKrK haridustehnoloog

Meie koolist osales üleriigilistel matetalgutel 2019 kokku kümme 1.-3. klassi. Peastarvutamise oskuse parandamiseks  toimus 1.-4. klassi õpilastele koolis aprillis peastarvutamise kuu, mis lõppes 30. aprillil klassidevahelise peastarvutamise võistlusega. Viis klassi kiiremat peastarvutajat selgitasid paralleelklasside vahel välja parima peastarvutaja.

Ene Moppel ja Aivar Halapuu õpetasid 3.b ja 6.b klassi õpilastele robomatemaatikat. 20 matemaatikatunnis lahendasid õpilased matemaatikaülesandeid robotite abil, 3.b klass kasutas WeDo 2.0 ja 6.b klass EV3 roboteid. Tutvust robomatemaatikaga tegid ka 3.a ja 3.d klassi õpilased.

Sel aastal sai meie kool tunnustuse „eTwinningu kool“. Tunnustatud kooli vääriliselt osales eTwinningu projektorienteerumises 9.-16. maini seitse klassi/õpperühma. Kõigis kümnes projektis orienteerus 4.c kl inglise keele õp Ere Tummi rühm, kaheksas projektis tegid kaasa 3.b kl õpilased Ene Moppeli juhendamisel. Vähemalt ühes projektis tegid kaasa Liia Toomase, Maiu Vislapuu, Mailit Paju, Marju Sarapuu ja Marju Purge õpilased.

Meie õpilased osalesid nii Pärnu Rääma Põhikooli organiseeritud üleriigilises nutiviktoriinis „Nutt tuleb peale“ kui Insplay ja HITSA organiseeritud roboolümpial, kus meie meeskond „Püüdlikud“ Pilvi Saarma juhendamisel pälvis HITSA eriauhinna, kaks leiutamiskomplekti „Makey Makey“

FIRST LEGO League Jr. Kuumissiooni 2019. a näitustel osales sel aastal ligi 400 meeskonda. Meie kooli 8 meeskonda käisid oma kuumissiooni mudeleid esitlemas Teaduskeskuses Ahhaa. Kõige arvukamalt – kaasatud kogu klass, oli esindatud 3.b klass. Nemad on ka kõige staažikamad FLL Jr osalejad. Kõigil kolmel VKrK-s õpitud aastal on nad klassijuhataja Ene Moppeli juhendamisel FLL Jr näitusel osalenud. Kui veel eelmisel aastal Veeseikluse teema lahendati LEGO WeDo 1.0 mudeliga, siis sel aastal Kuumissioonide lahendused tehti juba LEGO WeDo 2.0 või EV3-ga. Robootikast olulisemaks ja väärtuslikumaks peavad FLL meeskonnas tegutsenud õpilased mudeli ehitamisel ja plakati koostamisel vältimatult vajaminevaid meeskonnatöö oskusi: üksteisega arvestamine, kaaslase kuulamine ja austamine.

On väga tore, et 3.b klassi eeskuju on nakatanud ka teisi. Nii lahendasid Kuumissioone ka 2.b (õp Liia Toomas) ja 2.c (õp Marju Sarapuu) klassi õpilased. Näitusel Tartus oli 2.b klassist kolm ja 2.c klassist üks meeskond. Pärast ametlikku Tartus toimunud näitust olid meie kooli meeskondade tööd kõigile huvilistele tutvumiseks väljas kooli peeglisaalis. Mininäitust koolis külastati agaralt.

Edukalt on esinenud ka meie robootikaringide õpilased. FLL võistluselt „Orbiidile“ Kagu-Eesti piirkonnavoorus toodi koju esikoht robotimängus, Võrumaa robootikapäeval Rõuges pälvisid 4.c kl tüdrukud Nora-Loreen ja Emma Pauline koosõppimise meistri karika. Võru Roboti Tsõõril ja RoboMiku võistlusel esinesid väga edukalt Kaspar Mill ja Karl Jakop Pintmann, kes on oma robotid Väimela Kutsehariduskeskuse robootikaringis päris ise valmis ehitanud.

Traditsiooniks on muutumas võistlustel osalenud robotite demonstratsioonesinemised koolis pärast võistlusi. Pikkadel vahetundidel on kõigil olnud võimalus jälgida EV3 robotite sumot, poiste omaehitatud joonejärgijate robotite kihutamist mööda joont ja tutvuda FLL robotite ning võistlustöödega

Videokonkursi "Võru linn läbi noore silmade" võitis Henri Vink
18.09.2020
Meil on hea meel teatada, et Võru Noortekeskuse videokonkurss "Võru linn läbi noore silmade" koostöös Meediainkubaatoriga on läbi saanud ning… Loe edasi