Covid-19 uus kord

Distants_11.03

Omikroni kiire leviku tõttu on suur osa õpilastest tihti lähikontaktsed ja takistatud on kontaktõpe. Seetõttu otsustas valitsus, et alates esmaspäevast lõpeb haridusasutustes tekkinud lähikontakti korral tervete laste karantiini saatmine. Üldharidus- ja kutsekoolides jätkub kooliperede kiirtestimine. 7. veebruarist ei pea lähikontaktsed õpilased enam karantiini jääma juhul, kui neil puuduvad haigustunnused. Leevendus kehtib kõigile kuni 18-aastastele (k.a) ja 2021/2022. õppeaasta kestel 19-aastaseks saavatele lastele ja noortele, kelle lähikontakt leidis aset lapsehoiuteenuse osutamisel, koolieelses lasteasutuses, üldhariduskoolis, kutseõppeasutuses, huvikoolis,  noorsootööasutuses või huvitegevuses. Kui lähikontakt toimus mujal (nt perekonnas, üritusel vm), siis tuleb jääda tavakorras 7 päevaks karantiini. Koolist koju tuleb õpilasel jääda haigustunnuste või positiivse kiirtesti korral. Positiivse kiirtesti saanud laps ei pea enam minema PCR testile, vaid tal tuleb jääda 10 päevaks isolatsiooni ning vajadusel ühendust võtta perearstiga. Esmaspäevast, 7. veebruarist jõustuv muudatus puudutab vaid lähikontaktseid õpilasi, vaktsineerimata/põdemata õpetajatel tuleb lähikontakti korral siiski 7 päevaks karantiini jääda.

1. klasside lapsevanematele
22.06.2022
Tere tulemast Võru Kreutzwaldi Kooli! Kooliminek on lapse jaoks uue eluetapi algus. Algab teekond, mis võib olla ammuoodatud, huvitav, raske, kuid… Loe edasi
Sten Roosi muinasjutuvõistluse tulemused