Õppetöö korraldus kuni 11.04.2021

Toimumise aeg
Distants_11.03

Üldine info

• 1.-9. klassid on distantsõppel vähemalt 11. aprillini 2021. Kontaktõpet põhikooli lõpueksamiteks valmistujatele läbi viia ei tohi.
  • Hariduslike erivajadustega õpilaste õpe toimub hübriidõppena. Toimuvad nii kontaktõppe- kui distantsõppe päevad.
  • Kõiki ettevaatusabinõusid rakendades tohib koolis viibida õppija, kes vajab hariduslikke tugiteenuseid või õpetaja hinnangul konsultatsioone õpitulemuste saavutamiseks.
  • Koolimajas läbiviidava õppetöö puhul tagame:
    • Koolilõuna. Pikapäevateenust ja pikapäeva toitlustust ei toimu.
    • Maskide kandmise. Maski ei pea kandma alla 12-aastased lapsed. Maski peavad kandma nii õppijad kui koolitöötajad.
    • Hügieeninõuete täitmise, ruumide tuulutamise ja inimeste hajutatuse.
  • Kui laps on haige või ei osale muul mõjuval põhjusel õppetöös, teavitab lapsevanem klassijuhatajat (eKool, e-post, helistamine). Klassijuhataja edastab info aineõpetajatele.
  • Kontaktõppele võib kutsuda õpilasi, kelle puhul esineb vanema ja kooli hinnangul oluline vältimatu vajadus õppes osalemiseks.

HEV-laste õppetöö (kontakt- ja distantsõpe)

• Iga klassijuhataja jagab õppetööd puudutavat infot oma klassi või rühma laste ja nende vanematega eKooli kaudu.
  • Kuna laste erisused ja õppe korraldus on klassiti ja rühmiti väga erinevad, siis kõiki HEV-laste tunniplaane kooli kodulehel ja eKoolis ei ole.
  • Üldistatult toimub õppetöö HEV-lastele koolis väikestes rühmades 2-3 päeva nädalas.

1.-4. klassid (distantsõpe)

• Toimub üldõpe videotundide ja iseseisva tööna. Tunniplaanis ei ole kirjas kindlaid aineid, välja arvatud inglise keel, muusika ja kehaline kasvatus.
  • Klassijuhataja annab lastele ja vanematele jooksvalt infot, mis ainetega konkreetsel päeval tegeletakse.
  • Videotunnid on nähtavad eKooli tunniplaanist.
  • Hindamine ei muutu. Kasutatakse kujundavat hindamist.

5.-9. klassid (distantsõpe)

• Toimuvad videotunnid ja iseseisev õppimine.
  • Tunnid algavad kell 9. Igal täistunnil algab uus tund. Lõunapaus päevaplaanis kell 12.30-13.00. Kui neljas ja viies tund on paaristund, siis sellel päeval on konkreetsel klassil lõunapaus kell 13.30-14.00.
  • Tunniplaan koos videotundide infoga on eKoolis järgmise nädala kohta alates alates jooksva nädala laupäevast Kooli kodulehel on tunniplaanid ilma videotundide infota.
  • Kolmanda trimestri koondhinne pannakse kõikides ainetes arvestatud / mittearvestatud süsteemis.
  • Trimestri sees võib õpetaja hinnata töid ka hindeliselt, kui töö tegemise viis ja iseloom seda võimaldavad.
  • Arvestatud / mittearvestatud hindamise puhul on oluline lisatud kommentaar või hinnang tööle.
  • Distantsõppe perioodil on esmaseks hindamise aluseks õpilase aktiivne kaasatöötamine ja õpetaja ei pea andma igale tööle eraldi hinnangut.

Kodutöö ja videotunnid

• Videotundide toimumine või mittetoimumine võib nädalati olla erinev. Jälgi uue nädala tunniplaani eKoolist.
  • Videotunnis saab õpilane osaleda ainult kooli ametliku kasutajakontoga (eesnimi.perenimi@vkrk.edu.ee). Muude kontodega ühinemisi õpetaja vastu ei võta.
  • Videotunnis osaleb õpilane kaamera ja mikrofoniga. Kui tunni iseloom kaamera või mikrofoniga osalemist ei nõua, teavitab õpetaja sellest õpilasi.
  • Kui õpilasel on mõjuvad põhjused, miks videopildi või mikrofoniga ei ole võimalik osaleda, teavitab lapsevanem sellest e-kirjaga õppejuhte (ene.liivamagi@vkrk.edu.ee või eha.tammo@vkrk.edu.ee). Tehnika puudumisel laenutab kool perele vajalikud seadmed.
  • Videotunnis jäetud iseseisva töö lõpetamise ja esitamise viimane tähtaeg on samal päeval kell 19.
  • Kui videotundi tunniplaanis ei ole, siis järgmise päeva tunnitöö (iseseisev töö) sisestatakse eKooli eelmisel päeval kella 17-ks.
  • Kui õpilane on kutsutud kooli kontakttundi, saab ta sama päeva videotundides osaleda kooli arvutiklassis.
  • Õppetundides osalemine on õpilasele kohustuslik. Videotunnist puudumise või tunnitöös mitteosalemise korral märgitakse õpilane puudujaks.
  • Ühe videotunni või iseseisva töö tunni õppemaht ei ületa 45 minutit.

Arvuti laenutamise võimalus

• Distantsõppes osalemiseks vajab õpilane internetiühendusega laua- või sülearvutit.
  • Kui õpilasel puuduvad vajalikud vahendid, annab lapsevanem sellest teada klassijuhatajale. Võimalusel laenutab kool õppetööks arvuti või lahendab probleemi muul moel.

Toidupakid

• Toidupakke jagame 18.märtsil ja 1.aprillil. Pakk on koostatud kahe nädala toiduraha väärtuses. Pakke jagatakse mõlemal korral kell 12-18 kooli fuajees.
  • Toidupakid saavad kõik õpilased, sõltumata sellest, kas nad osalevad mõnel päeval kontaktõppes või mitte.

Tugi õpilasele ja lapsevanemale

• Noortel vanuses 16-26 on võimalik saada vaimse tervise teemal nõustamist videosilla või kirjaliku e-nõustamisena. Täpsem info: https://peaasi.ee/kysi-noustajalt/
  • Lasteabi telefon 116111 on suunatud igas vanuses lastele ning töötab 24/7, samuti on võimalus kasutada chati: https://www.lasteabi.ee/
  • Rajaleidja pakub E-R kell 10-14 e-nõustamist lapsevanematele teemadel, mis on seotud lapse probleemidega lasteaias või koolis. E-nõustaja töövälisel ajal saab jätta oma küsimuse kirjalikult.
    Täpsem info: https://rajaleidja.ee/nouanded-lapsevanemale/

Kontaktid