Võru Kreutzwaldi Kooli õpilased külastasid Euroopa Parlamenti

EU

20.–26. oktoobrini käis Võru Kreutzwaldi Kooli 37 õpilast ja 4 kooli töötajat reisil Brüsselis, kus külastati Euroopa Parlamenti.

Pikk ja huvitav sõit sai teoks tänu Euroopa Parlamendi Külastuste ja Seminaride osakonnale  ja  kooli huvijuht Kai Laanemaale, kes kogu projekti algusest lõpuni tublilt eest vedada võttis.

Projektitaotluse alusel kaeti rahaliselt enamus sõidukuludest ja ööbimine, reisijatel tuli katta vaid väike omaosalus.

Brüsselisse reisiti bussiga. Teekond Belgiasse ja tagasi oli ligikaudu 4300 km pikk. Pika teekonna jooksul oli kõigil võimalus läbi bussiakna tutvuda 6 erineva Euroopa Liidu liikmesriigi eluoluga. Täpsemaid teadmisi erinevatest läbi sõidetavatest riikidest said õpilased täiendavalt reisijuht Kai käest, kes andis iga riigi kohta põhjaliku ülevaate.

Brüsselisse jõudis reisiseltskond 22. oktoobri pärastlõunal, esimeseks sihtkohaks Brüsselis oli Atomium, Belgia pealinna üks kõige tuntumaid hooneid. 23. oktoobril oli kõigil võimalus näha oma silmaga imelist Brüsseli linna raekojaplatsi, kuulsat pissivat poissi, pissivat tüdrukut ja süüa ohtralt Belgia vahvlit või šokolaadi, mida võis vanalinna tänavalt igast kohvikust või poest leida ning osta. 24. oktoobril külastasid õpilased lõpuks Euroopa Parlamenti, kus tutvustati neile lühidalt Euroopa Parlamendi ajalugu, selle põhimõtteid, koosseisu moodustumise aluseid, tööülesandeid ja palju muud temaatilist.  Kahjuks ei õnnestunud kohtuda ühegi Eesti saadikuga, kuna nad olid kõik täiskogu istungil Strasbourgis. Samas aga said kõik saata  tasuta Euroopa Parlamendi postkaardi kas koju iseendale või siis vanematele, õele, vennale, sõbrale.

Peale parlamendi külastamist algas kohe ka tagasitee koju. Koju jõuti tervelt ja õnnelikult ja seda tänu vahvatele Merling Reisid OÜ bussijuhtidele ja ABZ Reisidele, kes meile mugavad ööbimiskohad leidis.

Tegemist oli vahva koolivaheaja nädalaga, mis kindlasti avardas kõigi osalejate silmaringi.

Eelkooli lapsevanematele
18.04.2018
Lp. lapsevanemad 17. mail kell 17.00 toimub aulas Võru Kreutzwaldi Kooli 2018. aasta 1. septembril kooli tulevate laste vanemate koosolek Samal… Loe edasi
Tähelepanu,start!
16.04.2018
2018.a. "Tähelepanu,start!" finaalvõistlustel saavutasid esikohad Võru Kreutzwaldi Kool ja Melliste Lasteaed Algkool! Video ja tulemused: Eesti… Loe edasi
Festival Koolitants 2018 tulemused on selgunud!
16.04.2018
Eelmisel nädalavahetusel kulmineerus kolm kuud kestnud Koolitants 2018 tantsude festival piduliku finaalüritusega Paide Muusika- ja Teatrimajas.… Loe edasi