Võõrkeelte nädal Võru Kreutzwaldi Koolis

Võõrkeel

Autor inglise keele aineühenduse esimees Hille Juss

7.-14. veebruarini toimus meie koolis traditsiooniline võõrkeelte nädal.

Igal hommikul tervitasid võõrkeeleõpetajad kooli peasissekäigu juures kõiki sisenejaid erinevates keeltes. Vahetundides kõlas erinevate maade muusika. Toredaid tegemisi ja ettevõtmisi jagus igasse klassi, olgu siis mängude, IKT vahendite kaasamise, luuletuste loomise, keeleväänamise või rollimängude näol.

3. ja 4. klassides selgitati rühmade parimad spellijad.

Parimateks spellijateks osutusid

3. a klass  Marten Koop, Taaniel Pedastsaar

3. b klass Egert Mattias Eiche, Kaspar Pikinen

3. c klass Hannes Jürgenson

4. a klass Lisette Suik

4. b klass Kert Tammesoo, Rasmus Koort

4. c klass Andro Mõttus, Artur Aasa

4. d klass Elina Liblik

Võõrkeelte nädala sisse mahtus maakondlik inglise keele viktoriin. Meie koolist osales rekordiliselt 11 võistkonda. 6.d klassi võistkond (Hanna Annus, Andrei Prijatelev ja Kirsika Sikk) saavutus I koha, võistkonda juhendas õpetaja Hille Juss. Võit oli märkimisväärne, sest II koha omanikku, Haanja Kooli võistkonda, edestati lausa 11 punktiga. Väga hea tulemusega esines ka 6.b klassi võistkond koosseisus Aurora Musto, Erika Prihodko ja Rosmarii Räim õpetaja Tiia Raagi juhendamisel, saavutades V koha.

Märkimist väärivad ka 7. klasside kirjutatud luuletused teemadel “Sõber” ja “Kodu”. Mõned lapsed on head sõnaseadjad ja pole vahet, mis keeles nad kirjutavad. Luuletuste loomises oli kõige produktiivsem 7.b klass. Inglise ja saksa keeles kirjutatud luuletusi saab lugeda kooli peasissekäigu juures asuval stendil.

Võõrkeelte nädala tippsündmusteks kujunesid võõrkeelsete laulude kontserdid, mis elavdasid koolipäeva ja andsid lastele võimaluse oma oskusi näidata. 10. veebruaril toimus kaks kontserti: 3.-5. klasside kontsert, kus lapsed esinesid ingliskeelsete luuletuste, laulude ja rütmisalmidega, ning 6.-9. klasside kontsert, kus lapsed astusid üles inglis- ja saksakeelsete lühisketšide, laulude ja luuletustega. Publikul õnnestus kuulda ka soomekeelset “Armulaulu”. Sõbrapäeval toimunud venekeelsete laulude festivalil esinesid 6.-9. klassid.  Saime

10. veebruaril toimusid aulas Võõrkeelte nädala kontserdid. Pildid. Video.

14. veebruaril toimus Venekeelsete laulude festival. Video.


Viimased uudised

Võru Kreutzwaldi Kool sai eTwinningu kooli märgi
19.03.2019
Rõõm on teatada, et Võru Kreutzwaldi Koolile  on omistatud eTwinningu kooli märk aastateks 2019–2020.   Märgi saanud koolid on teerajajad ja… Loe edasi
"Usinad lugejad"
18.03.2019
Märtsi teisel nädalal toimus  lasteraamatukogus lastekirjanduse tundmise võistlus 3.-4. klassi õpilastele. Meie koolis on ikka tublisid lugejaid ja… Loe edasi
Viitele õppinud õpilased II trimestril 2018/2019
13.03.2019
Viitele õppinud õpilased II trimestril 2018/2019     Klass Õpilased     2.a Oliver Albert Edesi, Johan Martti Jeedas, Robin… Loe edasi