Võõrkeelte nädal Võru Kreutzwaldi Koolis

Võõrkeel

Autor inglise keele aineühenduse esimees Hille Juss

7.-14. veebruarini toimus meie koolis traditsiooniline võõrkeelte nädal.

Igal hommikul tervitasid võõrkeeleõpetajad kooli peasissekäigu juures kõiki sisenejaid erinevates keeltes. Vahetundides kõlas erinevate maade muusika. Toredaid tegemisi ja ettevõtmisi jagus igasse klassi, olgu siis mängude, IKT vahendite kaasamise, luuletuste loomise, keeleväänamise või rollimängude näol.

3. ja 4. klassides selgitati rühmade parimad spellijad.

Parimateks spellijateks osutusid

3. a klass  Marten Koop, Taaniel Pedastsaar

3. b klass Egert Mattias Eiche, Kaspar Pikinen

3. c klass Hannes Jürgenson

4. a klass Lisette Suik

4. b klass Kert Tammesoo, Rasmus Koort

4. c klass Andro Mõttus, Artur Aasa

4. d klass Elina Liblik

Võõrkeelte nädala sisse mahtus maakondlik inglise keele viktoriin. Meie koolist osales rekordiliselt 11 võistkonda. 6.d klassi võistkond (Hanna Annus, Andrei Prijatelev ja Kirsika Sikk) saavutus I koha, võistkonda juhendas õpetaja Hille Juss. Võit oli märkimisväärne, sest II koha omanikku, Haanja Kooli võistkonda, edestati lausa 11 punktiga. Väga hea tulemusega esines ka 6.b klassi võistkond koosseisus Aurora Musto, Erika Prihodko ja Rosmarii Räim õpetaja Tiia Raagi juhendamisel, saavutades V koha.

Märkimist väärivad ka 7. klasside kirjutatud luuletused teemadel “Sõber” ja “Kodu”. Mõned lapsed on head sõnaseadjad ja pole vahet, mis keeles nad kirjutavad. Luuletuste loomises oli kõige produktiivsem 7.b klass. Inglise ja saksa keeles kirjutatud luuletusi saab lugeda kooli peasissekäigu juures asuval stendil.

Võõrkeelte nädala tippsündmusteks kujunesid võõrkeelsete laulude kontserdid, mis elavdasid koolipäeva ja andsid lastele võimaluse oma oskusi näidata. 10. veebruaril toimus kaks kontserti: 3.-5. klasside kontsert, kus lapsed esinesid ingliskeelsete luuletuste, laulude ja rütmisalmidega, ning 6.-9. klasside kontsert, kus lapsed astusid üles inglis- ja saksakeelsete lühisketšide, laulude ja luuletustega. Publikul õnnestus kuulda ka soomekeelset “Armulaulu”. Sõbrapäeval toimunud venekeelsete laulude festivalil esinesid 6.-9. klassid.  Saime

10. veebruaril toimusid aulas Võõrkeelte nädala kontserdid. Pildid. Video.

14. veebruaril toimus Venekeelsete laulude festival. Video.


Viimased uudised

Võru Kreutzwaldi Kooli spordipäeva tulemused
20.09.2018
Võru Kreutzwaldi Kooli spordipäeva tulemused 19.09.18 orienteerumine Kubijal Klass Võistkonna nimi lõppaeg punkte         4.… Loe edasi
Meie kooli edulugu pälvis eripreemia
18.09.2018
Võru Kreutzwaldi Kool osales EDU EXEX haridustehnoloogia konverentsil oma edulooga ning pälvis eripreemia.
Liikuma Kutsuv Kool
18.09.2018
Liikuma Kutsuvate Koolide kümme pilootkooli said 13. ja 14. septembril Käärikul toimunud sügisseminaril kätte uhiuued hõbedased seinatahvlid! Anna… Loe edasi