Tean tulest

Päästeamet

Autor: õpetaja Pilvi Saarma

2.c klass käis 25. aprillil Lõuna-Eesti Päästekeskuse Võrumaa Päästeosakonnas, kus toimus õppetund „Tean tulest”. Meid võttis vastu vahetuse vanem, kes uuris esmalt laste teadmisi tuleohutusest ja selgitas näitlikult, kuidas käituda, kui kodus on tekkinud tuleohtlik olukord. Seejärel tutvustas ta päästjate olmeruume: köök, puhketuba, treeningsaal ja magamisruum. Lapsed olid üllatunud, kui said teada, et päästja on tööl 24 tundi järjest. Seejärel nägime tööülikonnas päästjat, päästeautot ja päästjate tööks vajalikku tehnikat. Imestust ja elevust tekitas aparaat, millega päästja näeb otsida hädasolijat ka suitsu täis ruumis. Saime teada, et lisaks päästeautole on Võrus päästjate kasutada ka päästepaat ja ATV.

Oli väga huvitav, sisukas ja meeldejääv tund.

Eelkooli lapsevanematele
18.04.2018
Lp. lapsevanemad 17. mail kell 17.00 toimub aulas Võru Kreutzwaldi Kooli 2018. aasta 1. septembril kooli tulevate laste vanemate koosolek Samal… Loe edasi
Tähelepanu,start!
16.04.2018
2018.a. "Tähelepanu,start!" finaalvõistlustel saavutasid esikohad Võru Kreutzwaldi Kool ja Melliste Lasteaed Algkool! Video ja tulemused: Eesti… Loe edasi
Festival Koolitants 2018 tulemused on selgunud!
16.04.2018
Eelmisel nädalavahetusel kulmineerus kolm kuud kestnud Koolitants 2018 tantsude festival piduliku finaalüritusega Paide Muusika- ja Teatrimajas.… Loe edasi