Tean tulest

Päästeamet

Autor: õpetaja Pilvi Saarma

2.c klass käis 25. aprillil Lõuna-Eesti Päästekeskuse Võrumaa Päästeosakonnas, kus toimus õppetund „Tean tulest”. Meid võttis vastu vahetuse vanem, kes uuris esmalt laste teadmisi tuleohutusest ja selgitas näitlikult, kuidas käituda, kui kodus on tekkinud tuleohtlik olukord. Seejärel tutvustas ta päästjate olmeruume: köök, puhketuba, treeningsaal ja magamisruum. Lapsed olid üllatunud, kui said teada, et päästja on tööl 24 tundi järjest. Seejärel nägime tööülikonnas päästjat, päästeautot ja päästjate tööks vajalikku tehnikat. Imestust ja elevust tekitas aparaat, millega päästja näeb otsida hädasolijat ka suitsu täis ruumis. Saime teada, et lisaks päästeautole on Võrus päästjate kasutada ka päästepaat ja ATV.

Oli väga huvitav, sisukas ja meeldejääv tund.

Võru Kreutzwaldi Kooli sünnipäev
11.01.2019
Täna 11. jaanuaril pidasid Võru Kreutzwaldi Kooli töötajad ja õpilased kooli neljandat sünnipäeva.  Fotod: siin
Kuperjanovi JVP joonistusvõistluse tulemused