Rahvusvaheline projektikohtumine Itaalias

Autor: Marju Purge

5.-10. aprillini  viibis Võru Kreutzwaldi Kooli delegatsioon projektikohtumisel Põhja-Itaalias Piacenzas. Ühendatud olid kaks rahvusvahelist Erasmus+ projekti: “Environmentally Friendly Cranberries and Innovative Tablets” ja “From Europe 1010 BC to Europe 2020 PC”.

Kaks korda aastas on projektis osalevate koolide õpetajatel võimalus koguneda koosolekuks, et anda tagasisidet ning läbi arutada projektides planeeritud tegevusi.

Eelneva poolaasta jooksul oli partnerkoolides õpilastega  tehtud tõhusat tööd - oli palju edukalt kordaläinud tegevusi, kuid räägiti ka esinenud probleemidest.

Selleks, et projektitegevused oleksid kõikide partnerite jaoks ühtemoodi arusaadavad, oli vajalik järgmised tegevused koos läbi arutada ning uued sihid seada.

Projektide töökoosolekud toimusid erinevates ruumides, kuid tutvumine Piacenza piirkonna koolieluga ja kultuuriprogramm olid kõigile ühised.

Külastasime  nelja erinevat kooli, mida kõiki juhatab üks direktor. Esimene neist oli kutsekool, kus valmistati ette spetsialiste hotellidesse ja põllumajandusaladele. Tutvusime ka itaalia kõrgekvaliteedilise toiduvalmistamise kunstiga.

Külastasime ühte lasteaeda ja veel kahte üldhariduskooli, mis asusid erinevates kohtades mägedes. Itaalia õpilased olid väga avatud ja suhtlemisaltid. Sügava mulje jättis meie kooli kirjasõprade koolis korraldatud kontsert, kus erinevad õpilaste ansamblid esitasid plokkflöötidel muusikapalasid klassikast  popmuusikani välja. Kõik plokkflöödid olid õpilaste peredel ise muretsetud ja oli tunda, et harjutamisega oli kõvasti vaeva nähtud. Nad võisid tõeliselt uhkust tunda selle üle, mida nad teevad.

Ühel päeval toimus õppematk mägedesse (Apenniinidesse), kus ronisime ka ühe vulkaanilise tekkega mäe otsa.

Kevad oli seal oma täies ilus koos tulpide, moonide, asaleade ning erinevate õitsvate puude ja põõsastega. Saime palju uusi teadmisi ja kogemusi.

Eelkooli lapsevanematele
18.04.2018
Lp. lapsevanemad 17. mail kell 17.00 toimub aulas Võru Kreutzwaldi Kooli 2018. aasta 1. septembril kooli tulevate laste vanemate koosolek Samal… Loe edasi
Tähelepanu,start!
16.04.2018
2018.a. "Tähelepanu,start!" finaalvõistlustel saavutasid esikohad Võru Kreutzwaldi Kool ja Melliste Lasteaed Algkool! Video ja tulemused: Eesti… Loe edasi
Festival Koolitants 2018 tulemused on selgunud!
16.04.2018
Eelmisel nädalavahetusel kulmineerus kolm kuud kestnud Koolitants 2018 tantsude festival piduliku finaalüritusega Paide Muusika- ja Teatrimajas.… Loe edasi