Programm "Ise Sõidan, Ise Hoian"

Jalgratas

19. aprillil toimus meie koolis aktiivset kooliteed toetav programm "Ise Sõidan, Ise Hoian", mille käigus vaadati õpilastega koos üle tema jalgratta seisukord, et avastada tehnilisi puudusi. Eelkõige keskenduti seaduses nõutud nõuetele (esihelkur, tagahelkur, kodarahelkurid, signaalkell, pidurid). Kui mõni helkuritest või signaalkell oli puudu, siis sai õpilane selle projekti raames tasuta ja juhendaja õpetas jalgratturile, kuidas see ise külge kruvida. Aidati ka sadulat, lenksu ja pidureid reguleerida, vajadusel ketti õlitada ja kumme pumbata.

Lastele, kelle ratas oli korras, kingiti preemiaks 10 kodara iluhelkurit ja kõik osalejad said TERT kleepsu, kus oli märgitud, et nad ise on oma ratta üle kontrollinud.

Helkuriaeg kestab
13.02.2019
Veebruaris ja märtsis seisab  helkuripuu taas kooli fuajees, et tuletada õpilastele ja õpetajatele jätkuvalt meelde helkuri kandmist pimedal ajal. … Loe edasi
Eesti koolilaste metsapostkaardid
12.02.2019
16. Eesti koolilaste metsapostkaardi konkursile "Pühad metsas" saadeti 3487 metsapostkaarti ligi 200 erinevast haridusasutusest üle Eesti. Kõigi… Loe edasi
Robotimängu võitis Võru Kreutzwaldi Kool
04.02.2019
2. veebruaril toimus Parksepa Keskkoolis FLL Kagu-Eesti eelvoor. Robotimängu võistluse võitis Võru Kreutzwaldi Kooli võistkond.