Programm “Ise Sõidan, Ise Hoian”

Programm "Ise Sõidan

19. aprillil toimus meie koolis aktiivset kooliteed toetav programm “Ise Sõidan, Ise Hoian”, mille käigus vaadati õpilastega koos üle tema jalgratta seisukord, et avastada tehnilisi puudusi. Eelkõige keskenduti seaduses nõutud nõuetele (esihelkur, tagahelkur, kodarahelkurid, signaalkell, pidurid). Kui mõni helkuritest või signaalkell oli puudu, siis sai õpilane selle projekti raames tasuta ja juhendaja õpetas jalgratturile, kuidas see ise külge kruvida. Aidati ka sadulat, lenksu ja pidureid reguleerida, vajadusel ketti õlitada ja kumme pumbata.

Lastele, kelle ratas oli korras, kingiti preemiaks 10 kodara iluhelkurit ja kõik osalejad said TERT kleepsu, kus oli märgitud, et nad ise on oma ratta üle kontrollinud.