Pahupidi päev Rõuge Põhikoolis

Pahupidi päev

Autor õpetaja Aire Perk

15. novembril osalesid kuus meie kooli seitsmendate klasside õpilast Rõuge Põhikooli korraldatud Pahupidi päeval.  

Rõuge Põhikooli korraldatud ebatavalisest koolipäevast olid kutsutud osa võtma Võru linna ja maakonna seitsmendate klasside õpilased. Poisist ja tüdrukust koosnevaid võistkondi ootasid ees huvitavad ülesanded, mis eeskätt panid proovile nende teadmised käsitöös, kodunduses ja tööõpetuses.  Õpilased pidid ära arvama purkides olevate maitseainete nimesid, tundma puu- ja köögivilju ning piltidel olevaid marju. Võistkondade teadmisi testiti ka kalade tundmises.  Kodunduse alaste küsimuste seas osutus parajaks pähkliks retseptides olevate vigade leidmine. Näiteks seda, et  õunakoogi koostisainete seas polnudki õunu kirjas, ei märganud paljud võistkonnad.

Küsimustele vastamisel tulid kasuks nii poiste kui tüdrukute teadmised, vastused leiti koos. Praktiliste tööde rollid olid aga ära vahetatud. Nõnda siis pandi poiste oskused proovile kartuli koorimises, aga nii, et kontrollkaal pärast töö lõpetamist võimalikult väikest kadu näitaks. Päeva vastutusrikkaim töö võistkondadele oli kohapeal ette antud vahenditega pildi valmistamine.  Ülesande täitmiseks pidid poisid õmblusmasinaga  õmblema ja kujundama vildist Eesti sümboolikaga pildi. Tüdrukutel  seevastu oli tarvis mehiseid  tööriistu kasutades pildile liistudest raam valmistada.

Päeva lõpuks valmisid kaunid puitraamidega pidid, millest Rõuge Põhikooli tööõpetuse õpetaja ja  Pahupidi päeva üks eestvedaja Kaido Kaas lubas ühtse terviku kokku panna. Tunnustati  parimate teadmistega võistkondi ja parimat puutöömeistrit-tüdrukut. Parima kartulikoorija tiitli pälvis meie kooli 7.b klassi õpilane David Aništšenko.

Pahupidi päev oli hästi planeeritud  ja osalejatele toredaid kogemusi pakkuv koolipäev.

Aitäh Rõuge Põhikoolile!


Viimased uudised

Võru Kreutzwaldi Kooli sünnipäev
11.01.2019
Täna 11. jaanuaril pidasid Võru Kreutzwaldi Kooli töötajad ja õpilased kooli neljandat sünnipäeva.  Fotod: siin
Kuperjanovi JVP joonistusvõistluse tulemused
19.12.2018
Pataljoniülem ja ajateenijad on joonistuste hulgast valiku langetanud ja otsustati, et ei koostata pingerida vaid valiti välja huvitavamad tööd oma… Loe edasi
Kirjaniku juubelisünniaastapäeva tähistamine
18.12.2018
On kujunenud tavaks, et 14. detsembril tähistavad kirjaniku majamuuseum ja Võrun Kreutzwaldi Kool ühiselt kirjaniku sünniaastapäeva. Tänavu möödub… Loe edasi