Õppimine on põnev!

Õppimine on põnev

Kevadel kuulutas haridusprogramm „Ettevõtlik kool“ välja konkurssi „Õppimine on põnev“. Edulugude konkursi eesmärk on esile tuua ja tutvustada laiemale auditooriumile ettevõtlikku hoiakut väärtustavate haridusasutuste tegevusi. Konkursi edulugude tähtsamad kriteeriumid on seotud päriseluga, läbipõimitus õppekavaga ja noorte vastutuse osakaal tegevuse juures.

Konkursile esitati 142 edulugu 14 maakonnast.

Tänaseks on lood läbinud maakondliku hindamise etapi, kust pääses edasi 32 lugu koolidelt ning 20 lasteaedadelt. Need lähevad edasi üle-eestilise žürii karmi pilgu alla, millest omakorda selguvad 15 parimat lugu.

Lõppvoor on 12. oktoobril Haapsalu Kutsehariduskeskuses toimuval Haridusfestivalil. Auhindu antakse koolidele välja 4 kategoorias: parim koostöö kogukonnaga, parim koostöö partneritega, põnevaim tund ning parim noorte algatus. Iga kategooria kolme parimat premeeritakse: esikoht saab 500, teine koht 250 ja kolmas 150 euro väärtuses auhindu.

Lasteaedadel on eraldi kategooria – ettevõtlik lasteaed – kus 20 esitatud loost selguvad 3 selle aasta parimat.

Võrumaalt pääses edasi lõppvooru kolm kooli:

• Antsla Gümnaasium – Väikeste Professorite lõimingupäev
  • Võru Kreutzwaldi Kool – Kreutzwaldi pärandi jõudmine ettevõtlike noorteni
  • Meremäe Kool – Taluõppepäevad

Kreutzwaldi pärandi jõudmine ettevõtlike noorteni on edulugu, mille eesmärk on motiveerida ja anda õpilastele võimalus tegutseda, midagi uut välja mõelda ja ellu viia ning pakkuda tehtust rõõmu kaaslastele, kogukonnale. Äratada õpilaste huvi Kreutzwaldi elu ja loomingu vastu, muutes seda materjali innovaatilisemaks. Edendada lõunaeesti keele ja kultuuri elujõulisust. Kujundada sotsiaalse suhtlemise oskust erinevates situatsioonides. Pakkuda õpilastele koostegemise rõõme ja võimalust kerkinud probleeme lahendada.

Võru Kreutzwaldi Kooli spordipäeva tulemused
20.09.2018
Võru Kreutzwaldi Kooli spordipäeva tulemused 19.09.18 orienteerumine Kubijal Klass Võistkonna nimi lõppaeg punkte         4.… Loe edasi
Meie kooli edulugu pälvis eripreemia
18.09.2018
Võru Kreutzwaldi Kool osales EDU EXEX haridustehnoloogia konverentsil oma edulooga ning pälvis eripreemia.
Liikuma Kutsuv Kool
18.09.2018
Liikuma Kutsuvate Koolide kümme pilootkooli said 13. ja 14. septembril Käärikul toimunud sügisseminaril kätte uhiuued hõbedased seinatahvlid! Anna… Loe edasi