Kuumissioon Kreutzwaldi koolis

Lego

4. mail toimusid Tallinnas, Tartus ja Rakkes FIRST LEGO League Jr. Kuumissiooni 2019. a esimesed näitused. Kokku kümnel näitusel osaleb sel aastal ligi 400 meeskonda.

Meie kooli 8 meeskonda käisid oma kuumissiooni mudeleid esitlemas Teaduskeskuses Ahhaa. Kõige arvukamalt – kaasatud kogu klass, oli esindatud 3.b klass. Nemad on ka kõige staažikamad FLL Jr osalejad. Kõigil kolmel VKrK-s õpitud aastal on nad klassijuhataja Ene Moppeli juhendamisel FLL Jr näitusel osalenud. Kui veel eelmisel aastal Veeseikluse teema lahendati LEGO WeDo 1.0 mudeliga, siis sel aastal Kuumissioonide lahendused tehti juba LEGO WeDo 2.0 või EV3-ga. Robootikast olulisemaks ja väärtuslikumaks peavad FLL meeskonnas tegutsenud õpilased mudeli ehitamisel ja plakati koostamisel vältimatult vajaminevaid meeskonnatöö oskusi: üksteisega arvestamine, teise kuulamine ja austamine.

On väga tore, et 3.b klassi eeskuju on nakatanud ka teisi. Nii lahendasid Kuumissioone ka 2.b (õp Liia Toomas) ja 2.c (õp Marju Sarapuu) klassi õpilased. Näitusel Tartus oli 2.b klassist kolm ja 2.c klassist üks meeskond.

Pärast ametlikku Tartus toimunud näitust on meie kooli meeskondade tööd kõigile huvilistele tutvumiseks väljas kooli peeglisaalis. Kokkuleppel juhendajatega saab organiseerida ka meeskondade esitluse. Mininäitus lõpeb reedel.

Esimesel näitusepäeval koolis oli uudistajaid rohkelt.

*FIRST LEGO League Jr. on hariduslik õppeprogramm, kus lapsed vanuses 5 – 9 uurivad etteantud reaalelulist teemat, ehitavad teemaga seonduva liikuva LEGO mudeli ja oma meeskonna plakati ning esitlevad neid FIRST LEGO League Jr. näitustel.

Spordipäeva tulemused
18.09.2019
Klass Võistkonna nimi Võistkonna liikmed  lõppaeg punkte 4.a Rohelised koerad Mia-Lisete Erik, Merili Härma, Karola Talo, Kertu-… Loe edasi
Alates 23. septembrist muutuvad Võru Kreutzwaldi Kooli tundide ajad