Külas käis Jaak Urmet ehk Wimberg

Wimberg

Sel sügisel käivitus projekt „Kohtumine kirjanduslikul ristteel“, mis toob kirjanikke õpilastega kohtuma. 7. detsembril tuli Võru Kreutzwaldi Kooli 8.-9. klassidega kohtuma Jaak Urmet. Algusüllatusena nägime filmiklippi „Poisid köögis“, kus kooli õppeköögis tegid Wimbergi luuletuste järgi süüa 9.b klassi poisid.

Edasi sai sõna kirjanik. Ta ei rääkinud oma raamatutest, vaid inimkonna vajadusest loomingu järele, kuidas see on aegade jooksul muutunud. Ta tõi näiteid nii kirjandusest, kunstist kui ka muusikast. Tema arutlus oli emotsionaalne, suhtlemine teismelistest publikuga oli kaasahaarav, mõtlemapanev. Jaak Urmet tõestas, et kirjanike mustvalgete õpikufotode taga on peidus värvikad ja säravad isiksused. Tema esinemine oli selle parimaks näiteks.

Võru Kreutzwaldi Kooli sünnipäev
11.01.2019
Täna 11. jaanuaril pidasid Võru Kreutzwaldi Kooli töötajad ja õpilased kooli neljandat sünnipäeva.  Fotod: siin
Kuperjanovi JVP joonistusvõistluse tulemused