Joonistusvõistlus "Kaitsevägi õppustel"

kaitsevägi õppusel

2.-14.05.2018. toimus taasiseseisvumise aja suurim sõjaline õppus Siil 2018. Enne suurt õppust korraldas Kaitsevägi juba traditsiooniks saanud joonistusvõistluse „Kaitsevägi õppustel“. Võistlus korraldati üldhariduskoolides neljas vanuserühmas: I-III klass, IV-IX klass, VII-IX klass, X-XII klass.

Joonistusvõistlusel osalesid paljud Lõuna-Eesti koolid, sh ka Võru Kreutzwaldi Kool.  Kunstiõpetuse tundides arutlesid õpilased kaitseväe teemadel ning proovisid kujutada kaitseväelaste rõõmsaid pingutusi ja saavutusi. Kõige rohkem vaeva ning energiat kulus õpilastel relvastuse kujutamisele.

13. mail kutsuti auhinnatud kunstnikud Paju mälestusmärgi juurde, kus toimus õppuse lõpprivistus. Suurel võililledest säraval väljal olid koos meie auhinnatud õpilastega üles rivistatud Kaitseväe lahingüksused ja liitlasväed. Üleval peade kohal lendasid liitlasete ja meie õhuväe helikopterid.

Võru Kreutzwaldi Kooli viis tublit joonistajat said oma auhinnad kätte Kaitseväe juhatajalt Riho Terraselt, kes joonistusauhindu kätte andes lisas, et loodab kõiki tublisid poisse kui ka tüdrukuid kunagi näha Kaitseväe ridades.

Meie kooli poolt saadetud kunstitöödest said erilise tunnustuse viie õpilase tööd:

1. IV-VI klasside arvestuses sai esimese koha Risto Parv;
  2. IV-VI klasside arvestuses said kolmanda koha Miia Tillmann, Chris -Taimar Kõlu;
  3. põhikooli vanemast astmest tunnistati esimese koha vääriliseks Josten Laanemets;
  4. välja anti ka CIMIC eriauhind, mis anti meie kooli 9. klassi õpilasele Gerda Naruskile.

Õpilasi juhendas õpetaja Aire Perk.

Suur tänu ehitusfirmale Nordecon ja selle põhiomanikule Toomas Lumanile, kes on alati preemiaks välja pannud kallid ja professionaalsed kunstitarbed. Tema on taganud ka õpilaste suurepärase ja muretu sõidu lõpprivistustele.

Rohkem fotosid siin: fotod

Ääri-veeri ProgeTiiger
15.11.2018
14. novembril toimus Võru Kreutzwaldi Koolis ProgeTiigri Võru-Valga-Põlvamaa piirkondlik õpilasüritus "Ääri-veeri ProgeTiiger". Osales üle 200… Loe edasi