Detsembri- ja jaanuarikuu Võru Kreutzwaldi Koolis

Autor: Urmas Ott

Võru Kreutzwaldi Kooli detsembrikuu möödus jõulutegemiste rütmis. Lisaks igapäevase õppetööle, leidsid paljud õpilased ja õpetajad jaksu ning energiat tegeleda erinevate jõuluteemaliste tegemistega.

Kontsertide ja pidude rohke jõulukuu

Võru Kreutzwaldi Kooli esimene poolaasta lõppes erinevate jõulupidude ja kontsertide tuhinas. Jõuluüritusi oli nii lastele, nende vanematele kui ka kõikidele Võru linna inimestele. Loomulikult said kõikidest sündmustest osa võtta ka kooli enda tublid töötajad.

15. detsembril toimusid kontserdid Võru Katariina kirikus, kuhu oli teist aastat järjest oodatud nii kooli personal, lapsevanemad kui ka kõik kontsetist huvitunud linnakodanikud. Kirikus said esineda igas vanuses lauljad ja pillimängijad. Üritus õnnestus tänu tublidele esinejatel ning nende juhendajatele (Raili Leesalu, Riina Antson, Merle Kons, Erja Arop, Jane Reiljan ja Kai Laanemaa).

19. detsembrist kuni 21. detsembrini toimusid koolimajas jõulupeod, kus kõik õpilased said esineda kooli külastanud jõuluvanale. Pidusid oli kokku neli, lapsed said lugeda luuletusi, laulda, näidelda, tantsida.

Jõulukuu ja aasta lõpetati pidulikult 22. detsembril kooli aulas kolme aktusega (igale kooliastmele oli oma aktus). Pidulikul päeval andis kooli direktor tublimatele õpilastele üle tänu- ja kiituskirju. Tähelepanu ja kiituse osaliseks said ka Erasmus+ „Enhancing Teaching Competency in Võru Kreutzwaldi Kool“ projektis osalenud õpetajad, kellele andis direktor kätte nende tunnistuse Europass Mobility (See on dokument, kuhu pannakse  kirja  oskused ja  akadeemilised saavutused, mida õpirändes osaleja on omandanud koolituskursuse jooksul  mõnes teises Euroopa riigis [Ühendkuningriik, Iirimaa]. Europassi õpirändetunnistus on aluseks õpirändes osaleja isikliku arengu kajastamiseks eneseanalüüsis. Iga osaleja saab seda dokumenti kasutada oma portfoolios ning vajadusel esitada tööturul kandideerimisel).

Õpilased panustasid heategevusse

Võru Kreutzwaldi Kooli 6.a klass otsustas möödunud jõulude ajal, et koolis üksteisele kingitusi ei tehta, vaid panustatakse heategevusse. Rõõmustada otsustati jõulukingiga lapsi, kes vajavad rohkem teiste toetust.

Üllati MTÜ Tilsi Lastekodu ning Võru Järve Kooli lapsi. Kingituseks valiti värvimis- ja nuputamisraamatud, mis  muudavad õppimise värvilisemaks ja lõbusamaks ning leiavad rakendust loovteraapia õppematerjalidena. Kingitusi aitasid osta, pakkida ja kätte toimetada Võrumaa Naiskodukaitsjad.

Kingisaajad olid üllatunud, aga samas uhked, et meie linnas elavad nii suure südamega lapsed, kes loobuvad oma jõulukingist, et teha rõõmu teistele, abivajajatele lastele.

Võru Kreutzwaldi Kooli lipu õnnistamine

15. detsembril enne teist jõulukontserti Võru Katariina kirikus, toimus kooli lipu õnnistamise tseremoonia. Lipu õnnistas Võru Katariina koguduse õpetaja Andres Mäevere. Õnnistamisele eelnevale tseremoonianaelte sisse löömisel osalesid linnapea Anti Allas, kooli direktor Kaider Vardja, hoolekogu esimees Tõnu Jõgi, õpilasesinduse president Rahel Ariel Kaur, Võru Katariina koguduse õpetaja Andres Mäevere.

Uus aasta algas sünnipäevaga

Uus aasta algas koolimajas peomeeleolus, kohe selle aasta teisel nädalal tähistati kooli sünnipäeva. Võru Kreutzwaldi Kool sai 2 aastaseks.

5. jaanuaril 2015. a registreeriti Võru Kreutzwaldi Kool riigi- ja kohaliku omavalitsuse asutuste riiklikus registris. Just see sündmus on aluseks, miks kooli sünnipäeva peetakse sellel ja ka järgmistel õppeaastatel talvevaheajale järgneval nädalal.

Jaanuarikuu on Võru Kreutzwaldi Koolis kuulutatud hea une kuuks. Hea une eest vastutab koolis Marje Ossip (tervishoiuteenuse pakkuja OÜ Tugikoda juhataja).

Loodame, et meie headele koorilauljatele ning nende juhtidele jagub sellel aastal head und kamaluga, sest ootab neid jaanuaris ees esimene laulupeo ülevaatus ning suvel XII noorte laulu- ja tantsupidu „Mina jään“.