7.b õppematk Taevaskotta

Taevaskoda

Autorid: Hanna-Maria Org, Kirsi-Katrin Palgi, Kristina Dellmann ja õpetaja Marju Purge

10. märtsil käisime klassiga õppematkal Taevaskojas. Meie väljasõit oli seotud rahvusvahelise projektiga “Environmentally Friendly Cranberries and Innovative Tablets”. Projektitegevuste eesmärgiks on klassis ja õues õppimise seostamine ning IT-vahendite kasutamine. Taevaskotta jõudes jagasid õpetajad Marju Purge, Ere Tumm ja Ene Liivamägi  meile kätte aineõpetajate poolt koostatud töölehed.

Ahja jõe kaldad olid kaetud õrna lumevaibaga, ilm oli vaikne ja tore oli, et vihma  ei sadanud. Eelnevalt oli meid koolis jagatud kolmeliikmelisteks rühmadeks. See tähendas, et pidime ka kogu aeg koostööd harjutama.

Huvitavaks tegevuseks oli metsas maakunsti kompositsiooni loomine. Seejärel pidime selle fotografeerima, pealkirjastama ja oma õpetajatele saatma. Seda nimetatakse maakunstiks.

Matemaatikast pidime looduses leidma kujundeid ja neid pildistama, et siis hiljem virtuaalreaalsus luua.

Emakeelest kirjutasime loodusluuletuse ning bioloogiast määrasime samblaliike. Rajal oli küll külm ja niiske, kuid loodus oli sellegipoolest ilus. Tegime pause ning nende ajal täitsime töölehti.

Loodusõpetuse ülesandeks oli oma matkarajalt prügi üleskorjamine, selle sorteerimine ja prügikasti viimine. Prügi ei olnud palju, kuid hoolikamatel õnnestus oma prügikott ikka korralikult täita. Aeg-ajalt lindistasime  linnulaulu “Minu loodusheli” äppi kasutades.

Kunsti- ja tööõpetuse tundide jaoks korjasime looduslikke materjale, näiteks pohlalehti, mustikavarsi, sammalt ja muud taolist. Kui raja lõpuks läbisime, saime juua sooja teed ning süüa komme ja võileibu.

See päev oli vaheldusrikas  ja väga erinev tavalistest koolipäevadest.

Kuigi tuli palju töölehti täita, oli seda palju põnevam teha kui koolis.

Otsime infotehnoloogia spetsialisti
15.10.2018
Võru Linnavalitsus ja Võru Kreutzwaldi Kool kuulutavad välja avaliku konkursi järgmise töökoha täitmiseks:  infotehnoloogia spetsialist (Võru… Loe edasi
Edu ja Tegu konkurss