7.b klassi õppekäik Tartusse

Autorid: Erika Prihodko ja Roosmarii Räim

1. novembril külastas 7.b klass Vanemuise teatrit ning Eesti Rahva Muuseumi.

Algatuseks sõitsime Vanemuise suurde majja. Seal saime tutvust teha lavataguse eluga. Meile näidati töötuba, kus valmistatakse rekvisiite (näiteks kui näitleja sööb laval kartulit siis on tal taldrikul ainult üks päris kartul ja ülejäänud on rekvisiidid), pesupesemise tuba (kostüümide puhtana hoidmiseks ei tohi näitlejad nendes etenduseväliselt süüa) ja kangavärvimise tuba ning kostüümiladusid. Räägiti ka teatri ajaloost. 1967. aasta 9. detsembril avati Vanemuise suur maja, mis asendas 1906. aastal avatud ja 1944. aastal sõjas hävinenud hoonet. Huvitav oli see, et laval käis samal ajal proov, kui meie saalis olime. Saime näha, kuidas professionaalsed näitlejad harjutavad.

Eesti Rahva Muuseumis uudistasime kahte näitust - “Kohtumised” ja “Uurali kaja”.

“Kohtumised” võtab ajateljena kokku kiviajast tänapäevani kulgeva Eesti kultuuriloo. “Uurali kaja” tutvustab soome-ugri kultuuri ja traditsioone.

Esimeselt näituselt jäi kõige paremini meelde nutivoodi (asemel lamaja liigutused salvestatakse paari sekundi jooksul ja pärast projitseeritakse need voodile), Kukruse memme luukere (teadlased on püüdnud sellest luukerest ja panustest välja võtta kogu info, mida tänapäeva teadus võimaldab, alates geeniuuringutest kuni tekstiilirekonstruktsioonini) ja kõige esimene Eesti lipp.

Teisel näitusel oli kõige huvitavam pruudivalija karu, komide tare ja see, et me saime kõikides soome-ugri keeltes kuulda mitmeid lihtsaid sõnu.

Giidiks oli meie kooli õpetaja Katre Rünk (aitäh talle!), kes arvas, et peale ERMi külastust suudame oma perele ise ka giidiks olla. Kindlasti tuleb tagasi tulla, sest palju huvitavat jäi veel vaatamata.

Võru Kreutzwaldi Kooli sünnipäev
11.01.2019
Täna 11. jaanuaril pidasid Võru Kreutzwaldi Kooli töötajad ja õpilased kooli neljandat sünnipäeva.  Fotod: siin
Kuperjanovi JVP joonistusvõistluse tulemused