Võrumaa pärimusmuusika kontsert

Toimumise aeg
Tase6

Kontsert on tänu Kultuuriministeeriumi poolt rahastatud Vana Võrumaa pärimuskultuuri programmile koolidele TASUTA.

Kontserdil tutvustatakse vahetute elamuste kaudu Võrumaa pärimusmuusikat. See on  asjatundlik ja kaasahaarav täiendus tavapärasele õppekavale.
Mängitakse pillilugusid ja lauldakse laule, mis on pärit Võrumaalt. Kontserdil räägivad muusikud ka mõne sõnaga vanadest kommetest ja pillimeestest ning seletavad, millest muusikapalad räägivad. See kokku tutvustab Võrumaa muusikalist pärandit, kuid annab ka pildi esivanemate eluolust.

Kontserdi viivad läbi Meelika Hainsoo ja Lauri Õunapuu . Mõlemad räägivad võru keelt ja ka kontsertidel esitatavad laulud ja vahetekstid on võru keelsed.

Meelika Hainsoo on Põlvamaalt pärit Võrumaa juurtega pärimusmuusik. Ta on lõpetanud Viljandi Kultuuriakadeemia ja kaitsnud laulumängu-alase magistritöö Eesti Teatri- ja Muusikaakadeemias. Meelika tegevusalaks nii interpreedi kui õpetajana on rahvapärane viiulimäng, tantsimine, hiiukandlemäng, rahvalaul ja laulumängud. Ta on osalenud ansamblites Vägilased ja Wirbel. Praegu tegev ansamblites Lepaseree, Unejõgi ning Strand Rand. Hetkel koostab Meelika Vana Võrumaa laulumängude kogumikku, mis koos CD-ga ilmub 2018. aasta novembris.

Lauri Õunapuu on Eesti üks vingemaid rahvalaulu esitajaid ja asjatundjaid, kes lisaks mängib ka väikest kannelt, torupilli ja erinevaid vilepille. Osalenud sadadel koolikontserditel. Tuntud ansamblist „Metsatöll“ ja  „Ülemakstud rentslihärrad“ .

Kontserdid toimuvad 30. oktoobril

kell 8.55 1.-3. klassid