Õpikeskkondade juhendid

Toimumise aeg
Terviseamet
Sildid

Keskkonnad, mida meil kõige enam kasutatakse

eKool.ee

1. Kui õpilasel pole oma õpilase  kontot ekoolis, siis tuleb see konto luua:
    ekool.ee -> valik Loo konto. Kuna kõikidel meie õpilastel on olemas kooli email eesnimi.perenimi@vkrk.edu.ee , siis puudub vajadus uue gmaili-konto loomiseks (eelkõige algklasside õpilased).

2. Loodud konto tuleb kinnitada emailis, mida registreerimisel kasutati. Logida emaili (tavaliselt gmail.com ja logida sisse kas eesnimi.perenimi@vkrk.edu.ee või muu kasutatud)

3. Oluline on meeles pidada, et loodud konto tuleb ka kooliga siduda. Selleks tuleb oma loodud konto andmetega ekooli sisse logida ja saata taotlus koolile: Taotlen juurdepääsu õpilase andmetele (ekoolis vasakul, mustal pinnal). Alles pärast taotluse kinnitamist administraatori poolt näeb ekooli värske konto omanik kogu infot ekoolis. Ja kinnitamine ei toimu automaatselt, administraator peab seda tegema

4. Probleemide korral kooli emailiga (täpitähed nimes, parooli ei tea)

1. Algklasside õpilased saavad abi oma klassijuhatajalt

2. 5.-9. kl õpilased kirjutavad evi.tarro@vkrk.edu.ee

5. Kui õpilasel on ununenud oma ekooli parool, siis ekool.ee avalehel valik: Unustasid parooli. Juhised parooli taastamiseks saadetakse ekoolis registreeritud emailile. Kui selle emailiga on mingi probleem (ununenud selle parool, polegi enam kasutuses), siis evi.tarro@vkrk.edu.ee saab aidata.

opiq.ee

1. Kõikidel meie kooli õpilastel sisse logimine opiq.ee keskkonda on e-kooli kontoga (klõps e-kooli logol). Pole mingit tähtsust sellel, millise emailiga on loodud ekooli konto. Opiqusse logimiseks opiq.ee lehelt klõpsata ekooli logol (öökull) ja edasine toimub ainult õpilase ekooli sisselogimise andmetega.

2. Opiq.ee ülesanded saab lahti ka otse e-kooli päevikus oleva ülesande juures oleva lingi kaudu. Siin võib juhtuda, et nõutakse uuesti sisse logimist. Õpilasel võib jääda mulje, et peab uuesti ekooli logima. Logida tuleb ekooli logimise andmetega, aga logitakse opiqusse.

3. opiq.ee kasutamisjuhend õpilasele

4. Lapsevanema saab opiquga liita ainult õpilane. Valik SEADED-> MINU VANEMAD. Juhend lapsevanematele

Google Classroom

1. Sisse logimine toimub ainult kooli emailiga (eesnimi.perenimi@vkrk.edu.ee). Konkreetse klassiruumiga ühinemiseks on vaja õpetaja poolt antud selle klassiruumi koodi (tavaliselt 6-7täheline, võib sisaldada numbreid). Igal klassiruumil on oma kood.

2. Kui Google Classroom on soomekeelne, siis lisades aadressiribale aadressi lõppu ?hl=en muutub suhtlus inglise keelseks. Inglise keelseks suhtluseks tuleb see märgikombinatsioon lisada iga kord klassiruumi sisenemisel. See ei salvestu.

3. Juhend YouTubes (pikkus 5 min) õpilastele Google Classroom-is ülesannete esitamisest

4. Kui õpilasel on probleem kooli emailiga (ei mäleta parooli vm), siis kirjutada evi.tarro@vkrk.edu.ee