Erasmus+ KA201 Strategic Partnership For School Education “European Orchestra”

Võru Kreutzwaldi Kool osales rahvusvahelises muusikaprojektis  “European Orchestra “

Projekti periood 03.09.2018- 02.09.2020

Projektis osalesid:

Peapartner: Counsil for Prevention of Juvenile Delinquency- Makedoonia

Partnerid: Bakirkoy Ilce Milli Egitim Mudurlugu- Türgi

Katolicka spojena skola-Slovakkia

Nuestra Senora de la Victoria-Maristas- Hispaania

Sinergia Societa Cooperativa Sociale- Itaalia

Võru Kreutzwaldi Kool-Eesti

Projekti eesmärgid olid: Uute metoodikate väljatöötamine muusikahariduses, mille kaudu vähendada kiusamist, diskrimineerimist, suurendada erivajadustega õpilaste võimalust osaleda muusikaloome protsessis.

Projekti tulemusena valmis mitmekultuuriline muusikaharidusraamat, kus esitleti partnerriikide rahvamuusikat ja pärimust. Loodi kodulehekülg, mille kaudu edastati tegevusi ja tulemusi. Toimusid partnerite kohtumised ning noortekohtumised, kus osalevad noored esitasid oma rahvamuusikat ning õpivad mängima ja laulma partnerriikide rahvalaule-ja muusikat. Projekti lõpuks sündis „Euroopa orkester“.

Erivajadustega õpilased integreeriti muusikalisesse teatrisse, koorisse ja orkestrisse. Õpilased said võimaluse õppida mängima uusi instrumente.

Projekti kodulehekülg: